Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önemli davaların savcısı Ankara'ya atandı

Önemli birçok soruşturma ve dava dosyasına bakan Malatya Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. Maddesi ile görevli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Özden Doğan, Sincan Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atandı.

Giriş Tarihi: 6.12.2013 17:23 Güncelleme Tarihi: 7.12.2013 10:28
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı bazı hakim ve savcıların görev yerlerini değiştirdi. Buna göre, Malatya'da Zirve Yayınevi Cinayetleri davası, BBP'nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası soruşturması, Tunceli Jandarma Alay Komutanı iken şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Albay Kazım Çillioğlu soruşturması, Sivas Madımak Oteli dosyası soruşturması ve Tunceli'nin Ovacık İlçesi Başsavcısı Murat Uzun'un suikast sonucu öldürülmesi soruşturmaları gibi önemli olaylara bakan Malatya TMK 10. Maddesi ile Görevli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Özden Doğan, Ankara Sincan Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine atandı.

Cumhuriyet Başsavcı Vekili Özden Doğan'ın eşi Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Perihan Doğan ise Ankara Hakimliğine atandı. Hakim Perihan Doğan, bir süreden beri kanser tedavisi görüyor.

HSYK'nın diğer atamalarında ise Banaz Hakimliğine Çifteler Eski Hakimi Hülya Erener, Derik Hakimliğine Seydiler Eski Hakimi Sonay Uzal Sincer, Sarayönü Cumhuriyet Savcılığına Keskin Cumhuriyet Eski Savcısı Cengiz Özel, Kalecik Hakimliğine Yargıtay Eski Tetkik Hakimi Nilgün Şahin, Haymana Hakimliğine Demirköy Eski Hakimi Rana Deniz Akdeniz atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önemli davaların savcısı Ankara'ya atandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN