CHP'de 295 aday belli vekiller karar bekliyor

Giriş Tarihi: 8.12.2013
CHP'de, 3 Kamıs'da yapılan Parti Meclisi toplantısında 295 yerleşim yeri için yerel seçim adayını açıklarken, adaylığı kesinleşen hiç bir milletvekili olmadı. Gürsel Tekin İstanbul'dan, Aylin Nazlıaka Ankara'dan, Birgül Ayman Güler de İzmir'den aday adayı oldu. İzmir'de eski vekil Canan Arıtman, İstanbul'da ise eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan da aday adayı. Mersin'de PM üyesi Fikri Sağlar aday adayı.

ÜÇ YENİ KADIN ADAY
CHP şu ana kadar üç de yeni kadın aday ismi açıkladı. CHP, Bolu'da Mehtap Özcan Mısırlıoğlu'nu, Sivas'ta Prof. Dr. Gülümser Heper'i, Karaman'da da Merih Ünver'i aday gösterdi. CHP'nin mevcut belediye başkanlarıyla yürüyeceği iller ise şunlar: Giresun: Kerim Aksu, Sinop: Baki Ergül, Ordu: Seyit Torun. Aydın: Özlem Çerçioğlu. Öte yandan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün daha önce yaptığı açıklamaya uygun olarak yarın İstanbul adaylığını açıklaması bekleniyor.

"GÖKÇEK'İ İNDİRİRİM"
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce Ankara'dan büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı konusunda şunları söyledi: "Partinin yöneticileri beni aday yaparsa o Melih Gökçek'i oradan indiririm."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de 295 aday belli vekiller karar bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN