Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sınır kapısı kapatıldı

Giriş Tarihi: 11.12.2013 12:10 Güncelleme Tarihi: 11.12.2013 15:45

Suriye tarafındaki grupların aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle 'dan Suriye'ye geçiş yolcu ve araç trafiğine kapatıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cilvegözü Sınır Kapısı Mülki İdare Amirliğinden şifahen alınan bilgiye göre, dün sabahtan itibaren Suriye tarafındaki muhalif grupların aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle Suriye'ye geçişin yolcu ve araç trafiğine kapatıldığı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Dün sabahtan itibaren devam eden görüşme ve bilgi alma çabaları net bir sonuç vermemiş, ancak bu sabahtan itibaren konu netleşmiştir. Gece boyunca da çatışmalar devam etmiştir. Son alınan bilgiye göre, kapı şu an için Özgür Suriye Ordusu'ndan ayrılan ılımlı İslami bir grup olan (El Kaide veya Irak-Şam İslam Devleti bağlantısı olmayan) ve 7 ayrı grubun birleşmesi ile kurulmuş bulunan Cephet-ül İslam grubunun eline geçmiştir. Konuyla ilgili gelişmeler yakından takip edilmekte olup herhangi bir gelişme olması halinde ayrıca bildirilecektir. Bu aşamada araç ve yolcu hizmeti verilememektedir. Konu hakkında ihracatçılarımızın bilgilendirilmesinde fayda olduğu mülahaza edilmektedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sınır kapısı kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN