Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan mektubunu yanıtsız bırakmadı

Giriş Tarihi: 12.12.2013 20:42

Başbakan Erdoğan, Keşan ziyaretinde kendisine yazdığı mektubu ileten öğrenciyi aradı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonunda Keşan ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette, kendisine yazdığı mektubu ileten öğrenciyi aradı.

Şefika Debreli, Başbakan Erdoğan'ı, Keşan ziyaretindeki toplu açılış töreninde en ön sıralarda izledi.

Törenin ardından kendisiyle iletişim kurmaya çalıştığını fark ettiği Debreli'nin yanına giden Başbakan Erdoğan, onunla bir süre konuştu.

Debreli, Başbakan Erdoğan'a, kendisine iletilmek üzere bir mektup yazdığını ve özel kalem müdürüne verdiğini söyledi, mektubun içeriği hakkında bilgi verdi. Korumalar da öğrencinin adını ve numarasını kaydetti.

Debreli, Başbakan Erdoğan'a ulaştırdığı mektubunda, okuduğu Hersekzade Anadolu İmam Hatip Lisesindeki fiziki yetersizlikten bahsettiğini, okuldaki yetersizlik nedeniyle 12. sınıfı açıktan okuduğunu ve dershaneye gittiğini belirttiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın kendisini üç gün önce aradığını ve yazdıklarından çok etkilendiğini söylediğini ifade eden Debreli, "Başbakanımız, 24 derslikli 700 kişilik bir imam hatip lisesi sözü verdi" dedi.

RÜYASINI ANLATTI

Debreli, Başbakan Erdoğan ile görüşmesinde kendisine rüyasını da anlattığını dile getirdi. Debreli, Erdoğan ile aralarında geçen diyaloğu şöyle aktardı:

"'Bundan 2 ay önce, 7 gece, yatıyorum kalkıyorum, sizi rüyamda görüyorum Başbakanım' dedim. 'Hayırdır inşallah' dedi. 'Rüyalarımdan birinde artık çok yorulmuş ağlıyordunuz. Ben de geldim sizin gözyaşınızı sildim. Başbakanım ne olur ağlamayın. Ben size dua ediyorum' dedim. Ben o an hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Arkadan gelen seslerden Başbakan Erdoğan'ın da ağladığını hissettim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan mektubunu yanıtsız bırakmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN