Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATM'li camiye soruşturma

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ankara'da bahçesinde ATM cihazı bulunan Sokullu Mehmet Paşa Camii ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığına soruşturma açılması talimatı verdi.

Giriş Tarihi: 13.12.2013 13:31 Güncelleme Tarihi: 13.12.2013 16:33
Bozdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çankaya'daki Sokullu Mehmet Paşa Camii'nde, "Sokullu Mehmet Paşa Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile bir banka arasındaki sözleşme kapsamında cami duvarının bir kısmının yıkılarak avluya ATM cihazı konulduğuna" yönelik haberin yer aldığını hatırlattı.

Diyanet İşleri Başkanlığına konuyla ilgili soruşturma açılması talimatı verdiğini ifade eden Bozdağ, "Cami bahçesinde bankamatiğin olması kabul edilemez. Bu konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığına soruşturma açılması talimatı verdim. Bankamatiğin cami bahçesine konulmasıyla ilgili sorumlular hakkında soruşturma yapılacak ve gereken ceza verilecek. Hem cami imamı hem de cami derneği hakkında soruşturma açılacak" dedi.

Söz konusu cihazın da derhal kaldırılacağını vurgulayan Bozdağ, "Caminin bahçesine bir bankamatiğin konulması camiye karşı saygısızlıktır, bunu asla kabul edemeyiz. Bu hareket Diyanet işleri Başkanlığının bilgisi ve onayı olmadan yapılmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı bir genelge yayımlayarak cami içi, bahçesi ve müştemilatında nelerin yer alabileceğiyle ilgili hususları belirleyecek."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATM'li camiye soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN