Başbakan o ismi açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı.

Giriş Tarihi: 14.12.2013 20:05 Güncelleme Tarihi: 14.12.2013 21:07
AK Parti İl Teşkilatı'nın düzenlediği yemekte partisini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayını açıkladı.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

Antalya'da bir kez daha tarihi günler yaşıyoruz. Antalya'da yeni bir dönemin kapılarını bu akşam aralıyoruz. Dün İzmir'de açıkladığımız 12 il başkan adaylarımızla birlikte geriye sadece Antalya adayımız kaldı. Bugün Antalya'da sadece adayımızı açıklamıyoruz. Bu gece burada misafirimiz. İnşallah yarın da açılışlara devam edeceğiz.

Antalya 11 yıllık iktidarımız döneminde her zaman göz bebeğimiz oldu. Antalya'yı bir dünya markası yapmak için prestij sahibi projeler geliştirdik. Antalya'yı marka haline getirmeye devam edeceğiz. Yatırımların toplam tutarı 13 milyar liradır. Ulaştırma ve haberleşme için 2,5 milyar lira, eğitim için 1,5 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik

Antalya'da 66 bin 518 derslik yaptık. 2 yeni üniversite kurduk. Yeni hastaneler, sağlık tesisslerle, sağlık personeli sayısıyla turizm olduğu kadar Antalya'yı sağlık merkezi yaptık.

Göreve geldiğimizde mevcut havalimanını genişletme kararını aldık. Hemen adımı attık, ve genişlettik. Bugün de resmi açılışını gerçekleştirdiğimiz havalimanını hizmete açtık.

Antalya'da çok büyük projeleri başlattık. Bir sözümüz vardı, 33 bin kişilik bir stadyum sözü vermiştik. Bu sözün arkasında durduk, stadyumun inşaatı hızla devam ediyor.

30 Mart inşallah Antalya için yeni bir milat olacaktır. AK Parti olarak Antalya'yı her zaman olduğu gibi kucaklayacağız.

Antalya'da bizi çok yoğun bir 3,5 ay bekliyor. 29 Mart'a kadar bize uyumak, yorulmak, dinlenmek yok. O akşama kadar 81 vilayetin tamamında kavga yok, münükaşa yok, çekişme yok. Bütün teşkilat bir olacağız, diri olacağız. Antalyalı kardeşlerimize bu 3,5 aylık sürede Türkiye'yi kardeşlikle nasıl büyüttüğümüzü anlatacağız.

CHP'de MHP'de BDP'de terör meselesi üzerinde farklı farklı kara propagandalar yapıyorlar. İstikrar, güvenlik sayesinde, Antalya'ya şehit haberleri gelmiyor. Antalya'da anneler babalar huzurlu. Bu istikrar ve güven sayesinde Antalya'ya her yerden akın akın turistler geliyor. Muhalefet ne derse desin 81 vilayetimizde huzur var.

81 vilayetimizde bayrağımızı, göğsümüzü gere gere sallıyoruz. CHP ve MHP Sivas'ın ötesine geçemiyor. CHP, MHP, BDP, Antalya'da istismarın dilini kullanacak biz gönül dilini kullanacağız.

Antalya için seçmiş olduğumuz başkan adayımıza ve ekibimize sesleniyorum;

Antalya'da şu çirkin betonlaşmayı artık adeta bitirme noktasına gelmeniz lazım. Kaçak yapılaşmaya kesinlikle son vermeniz gerekiyor. Esnafa yapacaklarınızı anlatın. Esnafla birlikte hareket edin. Antalya'nın iş adamlarıyla hareket edip, onların önünü açın. Antalya'da evine ekmek götürmekte zorlanan varsa yanında olun. Antalyalılara CHP'nin gerçek yüzünü gösterin. Vatandaşa şunu da hatırlatın biz kalkınma ajanslarını kurma çabasına girdiğimizde CHP karşı çıktı. Sonra da nerede kalkınma ajansları dediler.

Artık Antalya'da köylerden de büyükşehir belediye sorunlu. Suyu kesilen köye artık büyükşehir belediyesi götürecek.
Yeni büyükşehir yasasında hem imar hem hizmet bütünlüğü var. Bundan önce bu yoktu. Örneğin şu anda bazı belediyelerimiz "ben bunu yapamam ki" dediler. Biz de dedikki, en sıkıntılı belediye Konya'dır. Oturduk konuştuk, dedikki yapacaksın bunu.

İstanbul'un meşhur bir Kadıköy'ü vardır. Bakırköy'ü vardır. Oralar eskiden köydü. Şimdi en gelişmiş ilçeleri. Aynı durum Antalya'da da olacak, yeni büyükşehir olan 14 şehrimizde de olacak. 30 tane büyükşehir Türkiye nüfusunun yüzde 70'ine hitap ediyor. Bunu CHP'nin MHP'nin anlaması mümkün değil. Biz bu işin içinden geldik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni biz CHP zihniyetinden aldık. Hatırlayın çöp vardı, hava kirliliği, susuzluk vardı. Bakın 2014'e geldik. İstanbul'da susuzluk diye bir şey yok. Bunlar bir yerel yönetimin yaptıkları. Çöp meselesinde en ufak bir sıkıntı yaşanmadı, yaşanmıyor. Göreve geldiğimizde İstanbul'un 50 bin doğalgaz abonesi vardı. Ben bıraktığımda 1 milyon abone vardı.

Bize Haliç'i farklı bırakanlar şimdi tertemiz bir Haliç görüyorlar. Boğaz'ı dağları delerek birbirine bağladık. Antalya'da doğalgaz var ama yaygınlaşması için hala çaba yok.

Çiftçiye yüzde 59 faizle kredi veriliyordu, yüzde 5'e düştü. KOSGEB'in verdiği destekler de var artık.

Artık hortumlama yok. Peşkeş çekme yok. Ama ana muhalefete sorarsan yandaşlara peşkeş çekiliyor. Siz kendi zihniyetinize bakın. Neden 3,5 yılda 5 yılı doldurabilecekken iktidarı bırakıp gittiler? Nefesleri kalmadı nefesleri. Bittiler, tükendiler de ondan. Kararlı duruşumuzla dünyada ekonomi mücadelesinde de demokrasi mücadelesinde de, bizim ifademizle değil batının ifadesiyle, ülkemiz sessiz bir devrimi gerçekleştirdi. Önce sizlere şöyle 10-15 dakikalık bir film gösterisi yapacağız. Antalya'ya neler yapmışız şöyle bir görmenizi istiyorum. Sonra da adayımızın ismini açıklayacağız.

İŞTE AK PARTİ'NİN ANTALYA ADAYI

Antalya adayımız; Antalya'ya yabancı olmayan Antalya belediyeciliği gayet iyi bilen, inandığımız güvendiğimiz, Genel Başkan Yardımcım Menderes Türel.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan o ismi açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN