AK Parti'nin Antalya adayı Menderes Türel

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayının Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel olduğunu açıkladı

Giriş Tarihi: 15.12.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayının AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel olduğunu açıkladı. AK Parti İl Başkanlığı'nın düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi.
Antalya'yı turizmde, eğitimde, sağlıkta, tarımda daha da büyütmeye, dünyada bir marka şehir haline getirtmeye devam edeceğiz.
5 yıldır Antalya'da bir fetret dönemi yaşıyor. Kamu yatırımlarını bolca alsa da yereldeki vizyon eksikliği nedeniyle potansiyelini ortaya çıkaramıyor. Akdeniz'de bir yıldız gibi parlaması gereken Antalya vizyonsuzluğa bırakılıyor.
Şu çirkin betonlaşmayı artık adeta bitirme noktasına gelmemiz lazım. Kaçak yapılaşmaya bu çirkin yapılaşmaya son vermemiz gerekiyor. Esnafa yapacaklarınızı anlatın. Antalyalı iş adamlarını toplayın, turizmcileri toplayın önlerini açın. Bakacak kimsesi olmayan yaşlılara ekmek götürün.
Şu anda doğalgaz çalışmalarında burada işler ağır gidiyor. Antalya'da doğalgaz var ama doğalgaz şebekelerinin yaygınlaştırılması ile alakalı halkın ilgisini çekmek için gerekli çaba yok. Benim Ayşe bacım Fatma bacım neden kömürle sabahtan akşama uğraşsın. Analarımız bu çileyi çok çekti. Şimdi düğmeye basıldığında ev ısınmalı.

"30 MART MİLAT OLACAK"
Daha önce 80 ilin belediye başkan adayını açıklayan Başbakan Erdoğan; sona sakladığı Antalya'da, 2004 yerel seçimlerinde de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Türel ile yarışacaklarını söyledi. Erdoğan, Türel'i "Antalya'ya yabancı olmayan, Antalya belediyeciliğini iyi bilen, inandığımız, güvendiğimiz, özellikle yerel hizmetlerden sorumlu genel başkan yardımcım" sözleriyle anons etti. Erdoğan, "İnşallah 30 Mart akşamı Antalyamız'da bir milat olacak, buna inanıyoruz. Antalya inşallah 30 Mart'ta yeni ufuklara doğru yola çıkacak. AK Parti olarak, Antalya'yı bir kez daha farklı şekilde kucaklayacağız" dedi.

'PISIRIK, KORKAN, ÜRKEK TÜRKİYE BİZE YAKIŞMAZ'
Bizim rüyalarımızı güçlü bir Türkiye süslüyor" diyen Başbakan Tayyip Erdoğan, "Pısırık, ürkek bir Türkiye bize yakışmaz" dedi. Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeki havaalanı ile Manavgat ilçesindeki toplu açılış törenine katılan Erdoğan çözüm sürecine ilişkin mesajlar verdiği konuşmalarında şunları söyledi:
Bizim rüyalarımızı, bizim hayallerimizi, bölgesinde ve dünyada güçlü bir Türkiye süslüyor. Pısırık, gölgesinden bile korkan, küçücük dünyasında ürkek bir Türkiye bize yakışmaz.
15 yılımızı yediler. Şimdi karanlıklar geride kaldığı yeni bir döneme girildi. Önceliğimiz, hizmettir.
Hizmet ve vizyon siyaseti üretemeyenler istismar ve korku siyaseti üretiyorlar. Geçmişte iktidar oldukları dönemde hiçbir eser ortaya koyamayanlar meydanlara hangi yüzle çıkıyor?
Dünya ve Türkiye çok hızlı değişiyor. İdeolojik saplantılarla, korku ve istismarla siyaset yapılmaz. O dönemler geride kaldı. Çözüm sürecini daha ileriye götüreceğiz.
Kardeş ülke Bangladeş'te önceki gün Cemaat-i İslami liderlerinden Abdülkadir Molla idam edilmek suretiyle şehit edildi. İşlerine geldiğinde idamı bir insanlık suçu olarak gösterenler, söz konusu şehit Abdülkadir Molla olunca susarak onaylamayı tercih ettiler.
Aynı dik duruşu Suriye için de gösterdik. İçeriden ve dışarıdan çok tehditler geldi. Şimdi ben soruyorum: 150 binden fazla masum insan öldürüldü, Allah aşkına, siz aynaya bakabiliyor musunuz? Şam'daki diktatörle hatıra fotoğrafı çektirenlere soruyorum: Siz aynaya bakabiliyor musunuz?
Her gün Suriye'de çocuklar soğuktan donarak ölüyor. Dünyaya soruyorum, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz? vicdanlarıyla konuşur. Biz hakkı ölçüt alacağız, kalbimizle, vicdanımızla konuşmaya devam edeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'nin Antalya adayı Menderes Türel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN