Türkiye'nin en iyi haber sitesi

F-16'lar yeniden havalandı

İncirlik'ten kalkış yaparak devriye görevi icra eden iki adet F-16 uçağı, Suriye'ye ait bir adet MI-17 helikopterinin, Yayladağı güneyinde sınıra doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi.

Giriş Tarihi: 18.12.2013 15:29 Güncelleme Tarihi: 18.12.2013 17:41
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait MI-17 helikopterinin Türkiye sınırına yaklaşması üzerine hava devriyesi görevindeki iki F-16 uçağının bölgeye yönlendirildiğini, söz konusu hava aracının sınıra 4,1 deniz mili kala bölgeden uzaklaştığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin günlük faaliyetlerine ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, İncirlik meydanından kalkış yaparak Gaziantep-Hatay bölgesinde hava muharebe devriye görevi yapan iki F-16 uçağı, Suriye'ye ait bir
MI-17 helikopterinin, Yayladağı/Hatay güneyinde sınıra doğru yaklaşması üzerine bölgeye yönlendirildi. Ancak söz konusu hava aracı, sınıra 4,1 deniz mili kala geri dönerek bölgeden uzaklaştırıldı.

Ayrıca, dört F-16 ile Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu ve iki F-16 uçağı ile Gaziantep-Hatay bölgesinde hava muharebe
devriye görevi yapıldı.

Açıklamada ayrıca, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın 17 Aralık 2013'te, iki harp gemisi ile Birleşmiş Milletler ve NATO görevleri, 24 harp gemisi ile
milli görevler icra ettiği belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın da bir adet arama kurtarma gemisi ile Ege'de, iki adet bot ile Türkiye-Suriye deniz hududunda karakol görevleri yaptığı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
F-16'lar yeniden havalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN