Bakandan iddialara yanıt

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İstanbul'da başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcılarının görevden alınacağı iddialarına ilişkin, "Bu konuda herhangi bir şey olmadığını dün açıkladık. HSYK da, biz de açıkladık. Herkes kendi işine bakıyor şuan" dedi.

Giriş Tarihi: 18.12.2013 12:40 Güncelleme Tarihi: 18.12.2013 13:02
Adalet Bakanı Ergin, İstanbul'da başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcılarının görevden alınacağı ve HSYK'nın bu amaçla olağanüstü toplandığı iddialarına ilişkin, "Bu konuda herhangi bir şey olmadığını dün açıkladık. HSYK da, biz de açıkladık. Herkes kendi işine bakıyor şuan" dedi.

Bir gazetecinin 'Başbakan Erdoğan ile bir görüşmeniz olacak mı?' sorusuna Ergin, "Biz şuanda Tanıtım Medya Başkanlığı'nda Hüseyin Çelik Bey ile beraber bir toplantımız var. Dün de ifade etmiştim, onun için geldim zaten Ankara'ya. Yarın da Cumhurbaşkanımızla erklerin başkanlığıyla bir yemek olacak. Yarın Çankaya Köşkü'ndeki yemekten sonra seçim bölgeme tekrar döneceğim" cevabını verdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise, İstanbul'da başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin bir soru üzerine, "Adli bir süreç var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakandan iddialara yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN