Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hükümete karşı psikolojik savaş'

Hükümetin yolsuzlukla mücadele kararlılığını vurgulayan Arınç, "Psikolojik harp benzeri bir operasyonla karşı karşıyayız" dedi

Giriş Tarihi: 19.12.2013
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, 52 kişinin gözaltı operasyonunu değerlendirdiklerini belirtti Arınç, operasyonu kimlerin ve hangi amaçla yaptıklarına dair ipuçları verdi. Arınç, açıklamalarında şu mesajları verdi:
YARGININ ARKASINDAYIZ: Yargı sürecinin vereceği karara her zaman saygılı olacağız ve hiçbir zaman bu süreci engelleyecek bir çabanın içerisinde olmayacağız. Bilakis 11 yıldır çete ve mafyalarla mücadele eden bir hükümetin her konuda desteği yargımızın arkasında olacaktır.
HABER VERMEDİLER: Bu işi yapanlar diyelim ki emniyetteki şube müdürleridir. Şube müdürünün bir üstüne haber vermesi emir, yönetmelik ve yönergelerle istenir. Şube müdürünün başlattığı bir operasyondan başındaki müdür habersizdir.
PSİKOLOJİK HARP: Şu ana kadar da yayınlanmayan pek çok şeyi öğrendik, haberdar olduk, daha da şunlar var elimizde diyerek bakanlar hakkında fezleke tanzim edileceği veya gönderileceği, bu operasyonun veya adli soruşturmanın UYAP'a bilgi vermeden gerçekleştirildiği de iddiaların içerisinde. Dolayısıyla çok planlı, psikolojik harp benzeri bir operasyonla karşı.
AYRICA ÇALIŞMA YAPACAĞIZ: Soruşturmanın gizliliği esassa, bu ihlal de TCK'ya göre suçtur. Biz hükümet olarak dosyada neler olduğunu bilmiyoruz. Bir an önce yargı karar vermeli. Bu kararı sabırla bekleyeceğiz. Ama bu karar çıkarken de hükümetimiz bazı çalışmaları ayrıca yapacaktır. Bunu da Başbakanımız açıklayacaktır.
BAŞBAKAN BÖCEĞİ AÇIKLAYACAK: Bunun dışında yasadışı dinlemeler yapılmış olabilir mi, bunlar araştırılacaktır. Başbakanımızın kendi evindeki veya ofisindeki böcekle ilgili geçmişte bazı açıklamaları vardı. Bunlar kimlerdir, soruşturmanın sonucunda neye varılmıştır, bunları sayın Başbakanımız herhalde uzak olmayan bir zamanda kamuoyuna açıklayacak.

'ÖRGÜTÜ İLAN EDECEĞİZ'
Bu operasyon niçin bu zamanda yapılıyor, niçin bu eksikliklerle yapılıyor ve niçin buna benzer bazılarının daha olabileceği tehditler olarak savruluyor, düşünün. Hükümeti yıpratmak için, zor durumda bırakmak için. Biz biliyoruz, düşünüyoruz bu kanaatimizi pekiştirecek delilleri de, bu işi yapaları da en kısa zamanda bulacağız. Eğer devlet içerisinde kümelenmiş, yuvalanmış illegal bir örgüt söz konusu ise bunları ortaya çıkarmak da boynumuzun borcu olsun. Bir örgütten bahsetmemiz gerekiyorsa onu da en kısa zamanda halkımızın önünde ilan edeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hükümete karşı psikolojik savaş'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN