Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Beddua sandığa gömülecek'

"Ülkeyi karıştırmak amacıyla kirli tuzak kuran elleri kırarız. Ülkeyi baronlara emanet etmeyeceğiz" diyen Erdoğan, "Kimse milletin boynuna altın lale takamaz. Milletin hayır duası o bedduaları sandığa gömecek" dedi

Giriş Tarihi: 23.12.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, rüşvet iddiasıyla operasyon yapanlara sert tepki gösterdi. "Yolsuzluk bu işin sadece kılıfı" diyen Başbakan Erdoğan, "Eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa biz o elleri kırarız. Kimse bu milletin boynuna altın lale takamaz. Milletin hayır duaları o bedduaları sandığa gömecek" dedi. Karadeniz ziyaretinin son gününde Giresun'u ziyaret eden Erdoğan, Giresun ve Giresun'un ilçesi Görele'de şu mesajları verdi:
Milletten, sandıktan umudu kesenler, molotof kokteyliyle umut arıyorlardı. Şimdi de devlet içinde paralel devlet kurma gayretine girenlerin çabasını da görüyoruz. Türkiye'de tek bir devlet vardır, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Rabia. O da milletin bütününü temsil eden 76 milyonla ayakta ve Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Kimse devletin içinde paralel devlet kuramaz ve burada iradeyi vesayet altına alamaz. Sizin hayır dualarınız o bedduaları, saldırıları da sandığa gömecektir. Oyunu verirken oyuna gelme Türkiye.
Dost düşman çok iyi bilsin, eğer bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa biz o elleri kırarız. Biz o tuzakları bozarız. Benim güzel ülkemde hiç kimse ameliyat yapamaz. Hangi maşayı, hangi ajanı, haini kullanırlarsa kullansınlar bu millet uluslararası örgütlere de onların maşa örgütlerine de gereken cevabı vermesini bilir.

ALTIN LALE TAKAMAZ

Herkes haddini bilecek. Sizin karşınızda Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Hiç kimse bu millete diz çöktüremez. Hiç kimse bu milletin boyuna altın lale takamaz.
Yargıdaki, emniyetteki bir takım odaklar eliyle Türkiye'de bir komplo uygulamaya konuldu. 'Yolsuzluk' kisvesi altında son derece hukuksuz, karanlık bir tuzak kuruluyor. Yolsuzluk bu işin sadece kılıfıdır. Oluşturmak istedikleri algıya sakın ha itibar etmeyin. Bir takım gazetelerin, bir takım ajanların hukuku çiğneyerek yayınladıkları görüntülere, fotoğraflara, attıkları manşetlere, kullandıkları dile, yaptıkları montajla sosyal medyadaki görüntülere asla aldanmayınız. Müslüman, eli ve dilinden diğer müslümanın da emin olduğu insandır. Bir fasık, bir hain size haber getirdiğinde inanmayın.
11 yılda Türkiye faizi düşürüyor, faiz lobisi kuduruyor. Ve onlar 642 milyar lirayı kaybetti. İşte mesele bu. Bunlar terörü geri getirmek istiyorlar. Faizi yükselterek, milletin kanını emmek isteyenler var.
Ana muhalefetin genel müdürü çıkmış, yargıdaki emniyetteki, hukuksuzlukları savunuyor. Kendi milletvekili eline taş alıp polise atıyor. Şimdi çıkmış polis içindeki çeteleri savunuyor.
Polis görevini yapacak. Operasyona da gitse, girdiği ofiste bacak bacak üstüne atmak suretiyle elinde bir tespih külhanbeyi gibi orada duramaz.

GİRESUN HATIRASI TÜFEK VE KEMENÇE
Başbakan Erdoğan'a AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli tarafından bölgede üretilen av tüfeği hediye edildi. Tüfeği bir süre inceleyen ve üretimi hakkında bilgi alan Erdoğan, daha sonra kendisine hediye edilen kemençeyi bir süre çaldı. Down sendromlu küçük bir kız çocuğu ise sahnede Başbakan Erdoğan'ın elini öpüp sarıldı.

MEHMET AKİF ŞİİRİNDEN ALINTI
Başbakan Erdoğan Giresun'da "Kimse bu milletin boynuna altın lale takamaz" diyerek Mehmet Akif Ersoy'un şu dizelerine atıfta bulundu:
"Doğduğumdan beridir âşıkım istiklale,
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir, belki, fakat çekmeye gelmez boyunum."

20 BALIKÇI TEKNESİNDEN ERDOĞAN'A SİRENLİ DESTEK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu'da konakladığı deniz kıyısındaki otele tekneleriyle yanaşan 20 balıkçı, Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu. Siren sesleri üzerine otel terasına çıkan Erdoğan, "Büyük reis, Ordu'ya hoş geldiniz", "Sayın Başbakanım fındığın başkentine hoş geldiniz" yazılı pankart açan balıkçıları selamladı. Balıkçılar, "Hoş geldiniz Başbakanım" diyerek tezahüratta bulundu.

PAKİSTAN ERDOĞAN'I BÖYLE KARŞILADI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Pakistan'a yapacağı resmi ziyaret öncesi, temaslarını gerçekleştireceği ilk şehir olan Lahor'da son hazırlıklar da tamamlandı. Başbakan Erdoğan'ın konaklayacağı otele yakın bir meydana gül destelerinden Pakistan ve Türk bayraklarının işlendiği görüldü. Pakistanlılar güllerden yapılan Pakistan ve Türk bayraklarının fotoğrafını çekti.

"AHLAK DIŞI TİPLER TÜREDİ"
Pakistan'a hareketinden önce Trabzon Havalimanı'nda kendisini bekleyen kalabalığa konuşan Başbakan Erdoğan, son dönemlerde ahlak dışı tipler türediğini belirterek, beddua edenlere 'bumerang' hatırlatması yaptı. Erdoğan, "Biz Müslümanın hidayetinin artması için dua ederiz. Laneti için değil. Lanet Müslümanlar arasında öyle bir tezgâhtır ki bumerang gibi döner bunu yapana gider" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Beddua sandığa gömülecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN