CHP üyelerinden açlık grevi

Kepez eski belediye başkanı Erdal Öner'in, CHP'nin Kepez Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi üzerine 5 CHP'li açlık grevine başladı.

Giriş Tarihi: 25.12.2013 22:46
CHP Kepez ilçe binası önünde çadır kurarak açlık grevine başlayan partililer çadıra, "Kepez gerçek CHP'lilerle kazanılır", "Erdal Öner'i CHP'de istemiyoruz", "Özde AKP'li şimdi oldu CHP'li" yazılı dövizler astı.

Açlık grevine CHP üyeleri Burhan Demiröz, İsmail Kocaoğlu, Akali Tunçbilek, Veli Urcun ve İbrahim Karataş katılıyor.

CHP Kepez delegesi Burhan Demiröz, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti'nin 2009 seçimlerinde aday göstermeyip ihraç ettiği Erdal Öner'in CHP'nin Kepez Belediye Başkan adayı gösterilmesine tepki olarak açlık grevine başladıklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Antalya'da yaşanabilecek gerilimden habersiz olduğunu savunan Demiröz, 5 Ocak 2014'te toplanacak Parti Meclisi'nde kararın değişeceğine inandıklarını belirtti.

Gelecek yıl mart ayında yapılacak yerel seçimlerde CHP'nin Kepez ve Antalya'da başarılı olması için tüm çabayı göstermeye hazır olduklarını dile getiren Demiröz, şöyle devam etti:

"AK Parti tarafından ihraç edilen Erdal Öner ile Kepez'i kazanmamız mümkün değil. CHP Genel Merkezi, Kepez'den yükselen tabanın sesine kulak vermelidir. Bu kararı içimize sindiremiyoruz. CHP, sesimizi duyup kararından geri dönene kadar açlık grevine başlıyoruz. CHP'liliğimize yakışır karşı duruşumuzu sonuna kadar sürdüreceğiz, eylemlerimize devam edeceğiz. Öner'in aday olmaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

Çadır önünde Öner'in adaylığının geri çekilmesi için imza kampanyası da başlatıldı. Şu ana kadar bin 300 civarında imza toplandığı bildirildi.

Öte yandan CHP'den Kepez Belediye Başkan aday adayı olan Zeki Başaran da Öner'in aday gösterilmesine tepki amacıyla partisinden istifa etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP üyelerinden açlık grevi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN