'Dosya şantaj için hazırlanmış'

Soruşturmanın, siyasi bir algı davası olduğunu belirten Bakan Güler "Türkiye'de devletin içinde farklı bir yapılanma var. Amaç seçimleri etkilemek" dedi

Giriş Tarihi: 25.12.2013
İçişleri Bakanı Muammer Güler, oğlunu da kapsayan yolsuzluk iddiasıyla yürütülen soruşturmanın, adli değil siyasi bir algı davası olduğunu ve dosyanın şantaj amaçlı hazırlandığını savundu. Çankaya Köşkü'nde ödül törenine katılan Güler, soruları cevapladı. "Evet, devletin içinde farklı bir yapılanma var" diyen Güler şu açıklamayı yaptı:

'İFADE ÖNCESİ FEZLEKE'
"Bu yapılanmayı ortaya çıkarmak hepimizin görevi. Siyasi mühendislik yapılıyor. Amaç yerel seçimleri etkilemek. Ben de hesap vereceğim, yanlış bilgi verenler de. Meclis'te derhal bir komisyon kurulmasını istedim." Operasyonla birlikte yaşanan sürecin adli dava değil siyasi algı davası olduğuna dikkat çeken Güler, "Her şeyi kendi kafalarına göre yapmışlar. İnfazı da yapmışlar. İki yanlış bir doğru etmez. Daha ifadeler alınmadan dört bakan için fezleke hazırlanıp polisin önüne konmuş. İmzalamaları istenmiş, imzalamamışlar. UYAP şifreleri dağıtılmış, bu fezlekenin görülmesi istenmiş" dedi. Oğlunun evinde bulunan paralara ilişkin sorulara Güler, "Oğlum rüşvete aracılıktan tutuklandı. Bu dosya şantaj için hazırlanmış. İddialar asılsız. Evinde bulunan para sattığı villanın parasıdır, bütün evrakı vardır" diye karşılık verdi. İstanbul İstihbarat Şube Müdürü'nün ifadeye çağrılmasının İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından reddedilmesi konusuna da açıklık getiren Güler, Müdür'ün adli kolluk görevlisi olmadığını ancak izinle ifade verebileceğini, bu nedenle izin verilmediğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dosya şantaj için hazırlanmış'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN