Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Görüşmeler olumlu'

Yeğen Dilek Öcalan İmralı'da ilk kez görüştüğü Abdullah Öcalan'ın "Devlet heyeti ile görüşmelerimiz olumlu geçiyor" dediğini söyledi

Giriş Tarihi: 25.12.2013
PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, yeğeni Dilek Öcalan ve tutsaklardan Cumali Karsu'nun vasisi Pervin Oduncu önceki gün İmralı Adası'na giderek aile görüşü gerçekleştirdi. Öcalan ile İmralı Adası'nda ilk kez görüşen yeğen Öcalan görüşmenin ayrıntılarını anlattı. Yeğen Öcalan, dayısının çözüm sürecine ilişkin, "Devlet heyeti ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bu son görüşmelerimiz olumlu geçiyor. Görüşmelerimizin bu şekilde gitmesi şu an itibarı ile iyidir" dediğini söyledi. Yeğen Öcalan, dayısının sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, "Sadece ellerimizi uzatıp ayağa kalkıp selamlaşabildik" dedi. Öcalan'ın anılarını anlattığını dile getiren yeğen Öcalan, "Okula gitmek için evden ayrılışını anlattı. Yaşımı sordu ve 'Ben de o yaşlarda yani 25 yaşında mücadele başlattım. Sen de çalışmaları yürütebilirsin ve kendini daha iyi katabilirsin' dedi" diye belirtti. Öcalan'ın yayınlanan fotoğraflarıyla ilgili olarak ise "Fotoğraflar iyi çekilmiş fotolar değil. İyi çıkmamış. Ayrıca bizim arkadaşlar tarafından yayınlanmamış" dediğini aktardı.

Öcalan'ın yeni fotoğrafları
Öcalan'ın İmralı Adası'nda BDP heyeti ile yaptığı görüşme sırasında çekilmiş beş yeni fotoğrafı daha yayımlandı. Örgüte yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinde çıkan fotoğraflarda Öcalan'ın yanında BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve Grup Başkan Vekili Pervin Buldan bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Görüşmeler olumlu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN