Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ya mİllet ya zİllet

Giriş Tarihi: 25.12.2013

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık operasyonlarının milli iradeye yönelik olduğunu belirterek, "Burada bir tercih var. Ya millet, ya zillet. Millet diyenler kazanacak" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul merkezli rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna ilişkin, "Onlar, tuzaklarını kurmaya devam etsinler, ama halkın ve Hakk'ın tuzağından daha güçlü tuzak yoktur. Onun için sabırlı olacağız. Biz bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Daha çok çalışmaya daha çok kenetlenmeye davet edeceğiz" dedi. Erdoğan, Fethullah Gülen'in yaptığı açıklamalara da atıfta bulunarak, "Bedduaya lanet duaya davet diyorum. Biz bedduayla değil dua ile emrolunduk" diye konuştu. Başbakan Erdoğan, Pakistan dönüşü Esenboğa'da kendisini bekleyen halka seslendi:
YOL ARKADAŞI YOKSA YOL NEYE YARAR: Pakistan'da Mevlana aşığı Muhammed İkbal'in mezarını ziyaret etmemek olur mu. Bakın Muhammed İkbal ne diyor: "Ben diyor sana yol sormuyorum arkadaş soruyorum. Yol arkadaşı yoksa yol neye yarar. Önce refik sonra tarik. Önce yol arkadaşı sonra yol. Yol arkadaşınız yoksa yolun ne anlamı var. Biz bu yola böyle çıktık. Biz milletimize aşık olduk. Milletimizi sevdik ve hep şunu söyledik. Bu yolculukta hele şu 17 Aralık'ta hükümetimize karşı yapılan bu operasyonlarda bilesiniz ki bunun perde arkası milli iradeyedir milletedir.
MİLLET DİYENLER KAZANACAK: Burada bir tercih var. Ne diyor biliyor musunuz. "Ya millet ya zillet." İnanıyorum ki millet diyenler kazanacak. Zillete talip olanlar yine kaybedecek. Bundan hiç endişeniz olmasın. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz, hiç endişe etmeyin. Ben size şunu söylüyorum. Bize Bosna'nın duaları yeter, bize Şam'ın duaları yeter. Bize 76 milyonun içerisinde o başı yaşmaklı gözü yaşlı ninelerin duaları yeter.
DUAYA DAVET: Bedduaya lanet duaya davet diyorum. Biz bedduayla değil dua ile emrolunduk. İnananlar birbirlerine karşı dua ile emrolunmuşlardır beddua ile değil. Dolayısıyla biz bu yolda bugüne kadar hep millete efendi olmak için değil hizmetkar olmak için mücadele verdik. Şu 11 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimiz ortada. Açık ve net söylüyorum milletin, tüyü bitmemiş yetimin eğer hakkını milletin kasasından kesesinden alan varsa bunun hesabını biz de sorarız, hukuk da sorar. Bunun hesabını anamuhalafetin genel müdürü soramaz. Önce o genel müdürlük yaptığı dönemlerin hesabını versin. Onun hesabını veremeyenler Rahşan affı ile dışarıda gezenler bunun hesabını soramaz.
HAKK'IN TUZAĞINDAN DAHA GÜÇLÜ TUZAK YOK: Onlar, tuzaklarını kurmaya devam etsinler, ama halkın ve Hakk'ın tuzağından daha güçlü tuzak yoktur. Onun için sabırlı olacağız. Biz bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Daha çok çalışmaya daha çok kenetlenmeye davet edeceğiz.

BAZI GAZETELERE PANKARTLI GÖNDERME
Başbakan Erdoğan'ı Pakistan dönüşünde Ankara halkı coşkuyla karşıladı. Dün akşam saat 20.50'de Ankara'ya gelen Erdoğan'ı vatandaşlar -10 dereceyi bulan soğuk havaya rağmen yalnız bırakmadı. Bazı vatandaşların taşıdıkları pankartlarla cemaate yakın gazetelere atıfta bulundukları görüldü. "BUGÜN karanlık Taraf'ta gizlenenler ZAMAN'la birer birer tükenirler" pankartını yanı sıra Erdoğan'ın sözlerine göndermede bulunan "İN de inelim...GİR de girelim..." pankartı dikkat çekti.

4 BAKAN DA ORADAYDI
Başbakan Erdoğan'ın konuşma yaptığı otobüse, 17 Aralık operasyonunda adı geçen dört bakan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da çıktı. 4 Bakan, Başbakan'ın konuşması sırasında el ele tutuşarak birlik mesajı verdiler. Otobüste Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ya mİllet ya zİllet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN