Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB Bakanı'ndan fıkralı veda

AB Bakanlığı'nda devir tesim töreni düzenlendi. Egemen Bağış koltuğunu Mevlüt Çavuşoğlu'na devretti. Bağış, törende bir de fıkra anlattı...

Giriş Tarihi: 26.12.2013 10:58 Güncelleme Tarihi: 26.12.2013 12:12
Avrupa Birliği Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Bakanlığa atanan Mevlüt Çavuşoğlu, görevi Egemen Bağış'tan devraldı.

Törende konuşan Egemen Bağış, Mevlüt Çavuşoğlu'nun AB süreci için çok büyük bir kazanç olduğunu belirterek, "Mevlüt Bey'le hukukumuz çok eskiye dayanıyor. Türkiye aleyhtarı lobilere karşı mücadele ettik. Benim AK Parti'ye katılmama vesile Mevlüt Bey'dir. Beni Tayyip Bey'le tanıştıran da Mevlüt Bey'dir. Yol arkadaşlığımız bundan sonra da devam edecek" dedi.

Devir teslim töreninde Bağış, "Adımız şakacıya çıkmış ya fıkra anlatmadan olmaz" diyerek şu fıkrayı anlattı:

"Temel bir gün uçağa binmiş koltuğuna oturmuş. Sonra bir yolcu gelip "burası benim yerim' deyip kalkmasını istemiş, Temel kalkmamış. Hostesi çağırmış kalkmamış. Olay pilota kadar gitmiş. Pilot gelmiş Temel'in kulağına eğilip bir şeyler söylemiş. Temel "tamam o zaman' deyip kalkmış. Pilota sormuşlar "ne dediniz de kalktı' diye. O da "bu koltuk Trabzon'a gitmez' dedim, demiş."Bağış fıkranın devamında "AK parti çok büyük bir ailedir. Bu ailenin içine fitne sokmak isteyenler oldu yine de olacaktır" dedi.

"HELALLEŞMEYİ BİZE ÖĞRETTİ"

Hiçbir burukluk yaşamaktan görevimi arkadaşına devrettiğini söyleyen Bağış, "Başbakanımızdan aldığımız terbiye bize hesaplaşmayı değil helalleşmeyi bize öğretti. Mevlüt kardeşimin hep yanında olacağım, destekçisi olacağım. Ben bu ailenin bir neferiyim, askeriyim. Vize garabetini kaldırma konusunda çok emek verdik. AB'ye vizesiz seyahati umarım Mevlit bey gerçekleştirecek. Arkadaşlarımın çok büyük emekleri oldu. Alnımız ak, başımız dik bir şekilde grevi devretme gururunu yaşıyoruz.

Durmak yok yola devam demiştim, bu bizim sloganımız. Emanet ehlindedir, içim rahat gönlüm çok rahat. Kendisinin 5 yıl yol arkadaşı olmamı sağlayan sayın başbakanımıza şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

ÜÇ TANE HEDİYEM VAR

Bağış ayrıca şu ifadeleri kullandı:

"En büyük desteği ailem verdi. Bütün aileme teşekkür ederim. Bunda sonra da partimin bir neferi olarak ülkeme hakkıyla hizmet etmeye aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Bu ülkeye ve bu millete beddua edenlerle değil ama hayır duası yapanlarla birlikte bu ülkeyi daha da yüksek noktalara taşımak için hep birlikte çalışacağız.

Bütün çalışma arkadaşlarım hakkını helal etsin, benim hakkım geçtiyse helal olsun.

Stajyerinden en üstüne kadar bakana direk ulaşabileceği bir sistem kurduk, aile ortamı kurduk. Aile havasını hiçbir zaman bozmadık. 3 tane hediyem var.

Yakamdaki rozeti, çiçeğini vermek için kızım geldi, eline doğdu sayılır. Bir de kalem hediye etmek istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Bakanı'ndan fıkralı veda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN