Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu: Yargının görevi engelleniyor

Giriş Tarihi: 29.12.2013
Samsun'da partisinin belediye başkan aday tanıtım programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Siyasi iktidar, bırakmış hırsızları savcının ve polisin peşinde" diyerek yargının görevinin engellendiğini savundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları söyledi:
Eğer bir siyasi halka hesap vermiyorsa bilin ki o cebini düşünüyordur. Son bir haftada yaşananları gördük. Bu ülkenin polisi, savcısı hırsızları, rüşvet verenleri yakalamaya çalışıyor. Siyasi iktidar, bırakmış hırsızları, savcının ve polisin peşinde koşuyor.
Bunlar 'Yolsuzlukla mücadele edeceğiz' diye iktidara geldiler. Şu anda kul hakkı yiyorlar ve haksızları koruyorlar. 'Kirli olanları ayıkladık' diyor. Peki bu büyük rüşvet operasyonu olmasaydı o kirlileri görebilecek miydin? Demek ki o kirliler senin yanındaydı. Ve onları bakanlar kuruluna kadar taşıdın sen.
Madem bunlar kirliydi, bunlarla yolunu ayırdın niye bunları savunuyorsun. Efendim diyor; 'benim çocuklarım, ailelerim bir araya geldiler. Bir vakıf kurdular, yurt yapacaklar' E o da güzel de o vakfın gelirleri nereden geliyor. Rüşvet parası olarak geliyorsa ona itiraz ediyoruz. İhale veriyorsun rüşveti de götür vakfa yatır diyorsun. Bu millet bunu yutacak mı? Yutmayacağız, hesabını soracağız.
Hükümet 'hırsızı bırak, savcının peşinde koş' diyor. Böyle bir anlayış olabilir mi? Bırak polis görevini yapsın. Bırak savcı görevini yapsın. Namuslu adam telaşlanır mı yolsuzluk ortaya çıkacak diye. Telaşlanmaz. Üstüne üstüne yürür.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu: Yargının görevi engelleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN