Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 Aralık'tan sonra AK Parti'nin oy oranı

Hükümete yönelik komplo girişimini değerlendiren AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, bu süreçten daha da güçlenerek çıkacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 30.12.2013 10:45 Güncelleme Tarihi: 30.12.2013 14:00
AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, üç ayaklı operasyonu ve komplo girişimi iddialarını Türkiye gazetesinden Ercan Gürses'e değerlendirdi.

Türk demokrasi tarihinde birçok iktidarın benzeri komplolar sonucu devrildiğini hatırlatan İpek, "Artık o günler geçti. En büyük güvencemiz Meclis'teki üçte iki çoğunluk. Bu yüzden problemleri büyütemezler" dedi. İpek, şunları söyledi:

"Bana göre 17 Aralık süreci, Gezi olaylarının devamıdır. O zaman da parlamento çoğunluğuna çarpıp geri dönmüşlerdi, yine öyle olacak. Biz bu üçte iki çoğunluğumuza o kadar güveniyoruz ki, onların içerisinden bir kısmını belediye başkan adayı olarak gösterdik. Grubumuz sapasağlam. Erken seçim AK Parti'nin yetkili kurullarında konuşulmadı bile. İma yoluyla bile gündeme gelmedi. Biz rahatız. Gündemimizde genel seçim değil, işlerimiz var. Türkiye genelindeki oylarımız yüzde 50'nin üzerinde. Hatta 17 Aralık süreci ve hükümete yönelik komplo girişimi bu desteği artırıyor. Anketlerle bunu tespit etmiş durumdayız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 Aralık'tan sonra AK Parti'nin oy oranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN