Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bize düşen paralel yapıyla mücadele'

Giriş Tarihi: 4.1.2014

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Devlet içindeki çeteler gücünü kendi amaçları doğrultusunda kullanıyorsa, bize düşen onlarla mücadele etmektir" dedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Eğer paralel yapı ve devlet içindeki çeteler, bir güce sahipse ve bunu kendi amaçları doğrultusunda kullanıyorsa bize düşen mücadele etmektir, onları hukuk çizgisine çekmektir" dedi. Arınç, Başbakanlık muhabirleri ile kahvaltılı basın toplantısında şunları söyledi:
TÜRKİYE'Yİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK AMAÇ: Bürokrasi içerisinde bazı kişiler görevlerini kötüye kullanıyor ve belli bir amaca hizmet ediyor. Bunların sayısı çok şükür ki az, ama bazı olayların bu beraberlikler sebebiyle, özellikle Türkiye'ye karşı, Türkiye'yi içeride ve dışarıda zor durumda bırakmak amacıyla hareket ettiklerini gösteriyor.
BİZE DÜŞEN MÜCADELE: Paralel yapı ve devlet içerisindeki çeteler, bir güce sahipse ve bunu kendi amaçları doğrultusunda kullanıyorsa bize düşen onlarla mücadele etmektir, onları hukuk çizgisine çekmektir. Geçmişteki uygulamalar bizi ilgilendirmez. Onlar can yakan uygulamalardı.
DEVLET DIŞINDA BAĞLILIK: Biz de güçlüyüz diyerek belli yerlere bağlılıklarını devletin kanunlarının üzerinde tutan bir anlayışla haksız işlemler, fiiller yapılıyorsa, devletin de elindeki imkanlarla bunlar hakkında mutlaka bir soruşturma yapması ve onları hukuk çizgisine çekmesi gerekir, yapacağımız şey budur. Hiç kimse endişe duymasın.
AF BEKLENTİSİ OLMASIN: Ceza davalarında delil serbestliği esası vardır. Dava bitene kadar sanık, şüpheli ve avukatı, bu da görülsün, şu delilde var diye talepte bulunursa mahkeme bunu değerlendirebilir. Bir genel af ve af beklentisi içinde hiç kimse olmasın. Genelkurmay Başkanı'nın başvuruda bulunduğunu duydum. Bunun gerektiğince yeterince değerlendirilmesi gerekir.
TWEETLERE VERYANSIN: Biz tweet hesabımızdan kimseyi rencide edecek, flaş bir şeyler yazalım, trend topic olsun hevesinde değiliz. Danışman sıfatı taşıyan insanlar çıt çıt çıt, şu kadar tweet attım, şu kadar retweet aldı, elinin körü oldu. "Fişlemeler ahlaksızlıktır" diyen bir insan bu konu karşısında ne diyebilir? "Bir kumpas kuruldu" sözü kendi ifadesidir. O zaman ona sormak lazım. Bir insan hem milletvekili olup, hem başdanışman olarak devam edemez. Kumpas nedir, kime kurmuştur bilgim yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bize düşen paralel yapıyla mücadele'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN