Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'a Sırbistan'dan bile destek geldi

Sırbistan'daki Boşnak nüfusu temsil eden siyasi partilerden Sancak Boşnak Demokratik Birliği (BDZ) yayımladığı mesajında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye'ye destek olduklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 5.1.2014 15:04
BDZ Genel Başkanı Yahya Ferhatoviç imzasıyla yayımlanan mesajda, Türkiye'ye yönelik istikrarsızlaştırma girişimlerinin yapıldığı bu dönemde, BDZ olarak Başbakan Erdoğan ve Türk halkına barışı, istikrarı, ekonomik bağımsızlığı ve devlet bağımsızlığını koruma çabalarında destek oldukları ifade edildi.

Mesajda, ''Sancaklı Boşnaklar, Türkiye'deki mevcut durumu çok iyi anlamaktadırlar. Onlar da uzun yıllar boyunca benzer sorunlarla yüzleşmişti. Seçilen iktidarın zorla devrilmesi için yapılan her girişim, ülkeyi istikrarsızlaştıracağı gibi, sadece Türk halkının ve devletinin düşmanlarının çıkarına olacaktır'' denildi.

BDZ'nin mesajında, şu ifadelere yer verildi:

''Özgürlük, barış ve istikrar için yapılan mücadelenin bir fiyatı yoktur. Boşnaklar, bu ideallerin gerçekleşmesi için ne kadar kurban verildiğini çok iyi bilmektedirler. Güçlü bir Türkiye olmadan, Balkanlar'da barış ve istikrar olamaz. Bu nedenle Başbakan Erdoğan ve Türk halkının mücadelesi, aynı zamanda bizim de mücadelemizdir. BDZ ve Sancak'taki tüm Boşnaklar, Başbakan Erdoğan'ın, kardeş Türk halkının içine bulunduğu arzu edilmeyen bu durumdan demokratik yöntemlerle çıkacağını ve Türkiye'de yeniden düzen ve uyumu sağlayacağını umut etmektedir.''

Bu arada Cuma günü, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki tarihi Gazi Hüsrevbey Camisi'nde, geçen hafta Cuma günü ise nüfusunun yaklaşık 20'si Boşnak ve Arnavut Müslümanlar'dan oluşan Karadağ'daki tüm camilerde, cuma namazının ardından Başbakan Erdoğan için dua edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'a Sırbistan'dan bile destek geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN