Islak imzalı mektubu anlattı

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın gazetecilerle yaptığı toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Toplantının ardından, katılımcıların görüşleri şöyle:
(SABAH Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas): "Fethullah Hoca'dan bir mektup gelmiş. Barış teklifi, ıslak imzalı. Bütün bu olanlar geride kalırsa işin yumuşayacağı gibi vaatler. Ama Başbakan 'Dönüşü olmayan nokta geçildi. Artık paralel devlet konusunda atılması gereken adım ne varsa hepsini atacağız, geri dönüş yok' diyor.Başbakan bunu paralel devletin karşı darbesi olarak gördüğünü söyledi.
(Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila): "Başbakan, uzlaşma arayışı olan mektup geldiğini söyledi. Bir teklif içeren mektup geldiğini ama kimden geldiğini söylemedi. Bir meslektaşımız, "Fethullah Gülen'den mi geldi" diye sorunca cevap vermedi. Gülen Hoca'dan ya da o hareketin en üst düzeyinden gönderilmiştir algısı oluştu."
(Zaman Gazetesi Yazarı Ali Bulaç): "Cemaat konusu ve TIR olayı gündeme geldi. Başbakan, bunların birbiriyle bağlantılı olduğunu düşünüyor. Hükümete karşı sürecin bir parçası olduğunu söyledi.
(Türkiye Gazetesi Yazarı İsmail Kapan): "Başbakanı gayet rahat gördüm. Sonuç olarak şöyle söyledi 'Bunun esas göstergesi 30 Mart seçimleri olacak, bu konuda bizim hiçbir endişemiz yok' dedi."
'TESEV eski Başkanı Can Paker): Başbakan Erdoğan, operasyonu Türkiye'nin geleceğine bir darbe olarak gördüğünü, hiçbir cemaatle pazarlığa girmeyeceğini söyledi. 'Bütün bu olayla ilgili bilgilerimiz var. Zamanı geldiğinde belgelendirip kamuoyunu bilgilendireceğiz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Islak imzalı mektubu anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN