Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Operasyonun 5 hedefi var'

Giriş Tarihi: 5.1.2014 ABONE OL
DERSHANELER TETİKLEDİ
Niye ters düştünüz? Asıl neden dershaneler mi?
Erdoğan:
Bu işin tetikleyicisi gerçekten dershaneler oldu. 17 Aralık'tan bir hafta önce haber aldım. Daha farklı bir şey yapacaklarını sandım. Dershaneler işinin mali boyutu çok büyük. Kabul etmeleri zordu. Onun için bunu yaptılar.

"Hedef bendim" sözünüzü biraz açabilir misiniz? Şantaj kasetleri olduğu söyleniyor, elinizde veri var mı? Dinlemeyi kim yaptı? Burada da dinleniyor muyuz? "Kumpas" dediğiniz davalar var mı?
Erdoğan:
Hedef şahsım. Şemalar yapılıyor. Örgüt lideri olarak birinde oğlum, birinde damadım, birinde Binali Bey, bir-ikisinde işadamları gösteriliyor. Ben de baş örgüt lideriyim. Doğru, ben bir örgüt lideriyim. Ama bu ülke için herşeyini veren bir örgütün lideriyim. Bu örgüt, AK Parti'dir. Şantaj kasetleri... Baykal, MHP'liler, bir CHP grup yöneticisi... Bunlarda insaf, vicdan yok. Kesip yapıştırma yoluyla bir genel başkan yardımcıma alçakça tuzak kurmaya kalktılar. Burası dinlenir mi? Dinlenir. İçerden şart değil. Dışardan da dinlenir. "Kumpas" tanımı, TSK'nın da önünü açtı. Derin devlet yapılanmasıyla o davalarda bir şeyler olabilir.

Bu operasyon, "Erdoğan Cumhurbaşkanı olmasın" kurgusunun bir parçası olabilir mi?
Erdoğan:
Her değerlendirme sahibine göre haklıdır. Cumhurbaşkanlığı seçiminin payı yok mu? Var. Ama öncelikli hedef 30 Mart yerel seçimleri. O, turnosol kâğıdı. Çünkü hem cumhurbaşkanlığı seçiminin, hem de 2015 genel seçimlerinin işaret fişeği olacak.

Cemaatten uzlaşma önerileri var mı?
Erdoğan:
Kısa bir süre önce yazılı bir metin gelmiş. Bana da gösterdiler. Dershaneler, atamalar ile ilgili. Ama bir yandan da medya üzerinden yapılan saldırılar, iftiralar, şantajlar... Yok o belediye, yok bu belediye... Şantajla siyaset mi yapılır?

Gelen metin imzalı mı?
Erdoğan (Gülerek):
Hem de ıslak imzalı!

***
Ve sonunda Erdoğan, 17 Aralık operasyonunun amaçlarını şöyle özetledi: 1-Adı gibi ak olan partimize ve iktidarımıza yolsuzluk etiketi yapıştırma gayretleri. 2-Türkiye'ye, hükümüte, AK Parti'ye "El Kaide'yi destekliyor" iddiasıyla algı yaratma. Bu, ihanettir. 3-Çözüm sürecini sabote etme adımları. 4-İstikrarı dinamitleme, güçlü Türkiye'nin önünü kesme niyetleri. 5-Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik tezgâhlar. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık makamları arasına fitne sokmak çabaları...

ARKADAŞINA GÖNDER
'Operasyonun 5 hedefi var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN