'17 Aralık'ın hedefinde 17 konu var'

Giriş Tarihi: 10.1.2014
Gıda ve Tarım Bakanı Mehdi Eker 17 Aralık operasyonunu SABAH'a değerlendirdi. Eker operasyonun 17 başlığı hedef aldığını belirterek şöyle sıraladı:
* ÇÖZÜM SÜRECİ: AK Parti değil hükümet oldu. Türkiye'ye zarar verilmek istendi. Devlet yönetiminde zafiyet yaratılmak istendi. Başbakan'ın Bölgesel Kürt Yönetimi Lideri Mesud Barzani'yi Diyarbakır'da ağırlaması tarihi bir adımdı. Erbil-Ankara arasındaki bu yakınlaşma bazılarını rahatsız etti. Bazı çevreler tek başınıza çözüm sürecini yönetemezsiniz mesajı vermeye kalktı. Birileri PKK'nın silahlara veda etmesini istemiyor. Devlet-hukuk karşı karşıya getirilmek istendi. Güvenlik, birlik ve beraberliği bozmak istediler. Birileri Ortadoğu'daki haritayı biz çizeriz demek istiyor. Türkiye'nin Kürtlerle yakın teması istenmiyor. Üçüncü köprü, Marmaray gibi projeler rahatsız etti.
* YÜKSELEN EKONOMİ: Bütün dünya ambargo olsa da, arka kapıdan İran'la ticari ilişkide. Türkiye'nin İran ile ilişkileri sekteye uğratılmak istendi. İkinci operasyonda 41'e yakın AK Parti'ye yakın işadamı hedef seçildi. Türkiye 2023 hedeflerini ortaya koydu. Ekonomiye darbe vurmak istediler. Türkiye, ABD, İngiltere'den sonra üçüncü enerji finans merkezi olacaktı. Devletin güçlü bankaları itibarsızlaştırılmak istendi. Birileri yabancı yatırımcıyı da korkutmak istedi. AK Parti yıllarca yolsuzlukla mücadele etti. Bu kılıfı kullanarak yargıya zarar vermek istediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'17 Aralık'ın hedefinde 17 konu var'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN