Poliste 485 yeni atama

Giriş Tarihi: 23.1.2014

Atama rüzgârı sürüyor. Ankara Emniyeti'nde 470 polis ile İzmir'de 12, Eskişehir'de 2, Sivas'ta da 1 müdürün görev yeri değiştirildi

17 Aralık operasyonunun ardından başlayan Emniyet'teki atamalar dün Ankara, İzmir, Eskişehir ve Sivas'taki görev değişiklikleriyle sürdü. Ankara'da daha önce Kırıkkale Emniyet Müdürü olan Kadri Kartal'ın geçtiğimiz günlerde Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne atanmasının ardından, il emniyet müdürlüğü bünyesinde görevli 470 polisin yeri değiştirildi. Edinilen bilgiye göre aralarında 2 şube müdürünün de bulunduğu değişikliklerde birçok emniyet amiri, komiser ve memur, yeni birimlere atandı. Ankara Emniyet bünyesinde çalıştığı belirtilen ve çoğunluğu memur olan personelin, ilçe emniyet müdürlükleri ile karakollarda görev yapmak üzere atamalarının yapıldığı öğrenildi. Gönderilen personelin çoğunlukla Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, Asayiş, İstihbarat şube müdürlüklerinde görev yaptığı öğrenildi. Beypazarı Emniyet Müdürü Şükrü Yüksel, Koruma Şube Müdürlüğüne atanırken, Hukuk İşleri Müdürü Bülent Özdemir ise Beypazarı Emniyet Müdürü olarak atındı. Ankara Emniyeti'nde daha önce yapılan atamalarla birlikte bin 500 civarında polisin görev yeri değişmiş oldu.

LİMAN OPERASYONUNDAYDI

İzmir'de ise, 2 emniyet müdür yardımcısı ile 10 şube müdürü ve şube müdür yardımcısı, başka görevlere atandı. Tayin edilenler arasında, 7 Ocak 2014'teki Liman İşletme Müdürlüğüne yönelik operasyonu düzenleyen Mali Şube Müdür Yardımcısı Metin Tuncer'de bulunuyor. Tuncer, Çevik Kuvvet Şube Müdür Yardımcılığına atandı. Aynı operasyonun ardından bir emniyet müdür yardımcısı ve iki şube müdürü görevden alınmıştı. İzmir'de ayrıca Personelden Sorumlu Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Karazeybek, Ruhsatlar ve Pasaport Şube Müdürlüğüne atanırken, yerine Ayhan Saygılı getirildi. Eskişehir'de de, daha önce Terörle Mücadele, İstihbarat ve Güvenlik Şubelerinden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ve geçen ağustosta Pasaport, Yabancılar ve Özel Güvenlik Şubelerinden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı olan Suat Kural ile daha önce Personel ve Basın Protokol Şube Müdürlüğü de yapan Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele Şubesinden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün görevlerinden alındı. Sivas'ta ise İstihbarat Şube Müdürlüğünden alınan Fatih Akpınar, Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü'ne atanırken, yerine Gemerek İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Selman getirildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Poliste 485 yeni atama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN