Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ya siyaset yap ya da fitneye fırsat verme'

Giriş Tarihi: 24.1.2014

ABD'de yaşayan Fethullah Gülen için Ankara'nın İncek semtinde yaptırıldığı iddia edilen malikâne kulislere bomba gibi düştü. İktidar ve muhalefet vekilleri Gülen'e, "Türkiye'ye dön. Ya siyaset yap ya da fitneye fırsat verme" çağrısı yaptı.
AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner: Başbakan çağrı yaptığında dönmeliydi. Sahiden bu fitne ateşini söndürmek istiyorsa dönmeli. Türkiye'ye gelip hizmet hareketinin başına geçsin. Aksi takdirde bu tür olaylar paralel devletin değirmenine su taşır. Buyursun gelsin.
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu: 2005'te kendisini ziyaret ettiğimde, TCK'da gerekli değişikleri yaptığımızı ve Türkiye'ye dönebileceğini söylemiştim. Hedefimiz ne Hocaefendi ne de Cemaat. Buraya yuvalanma ve çöreklenme var. Son yaşanan gelişmelerde 'bizimle alakası yok' diyorlar. Ama sabah akşam yayın yapıyorlar. Bu kadar üstlerine alınmalarına anlam veremedim.
MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu: Yıllar önce Genel Başkanımız da geri dön çağrısında bulunmuştu. Başbakan da dön çağrısı yaptı. Dönüp dönmeme kararı kendisine ait. Hükümet ile Cemaat arasında taraf değiliz ama yaşananlar Türkiye'ye zarar vermemeli.
MHP Milletvekili Özcan Yeniçeri: Türkiye'de karanlık, kaotik bir ortam oluştu. Bu ortamda kim ne yaptı, kim neye karar veriyor, bu olup bitenlerin ne kadarı Cemaat'e bağlı insanlar tarafından yapılıyor, bilmiyoruz. Geçmişte Jontürkler, 31 Mart vakası gibi hareketlerin yurtdışından kontrol edilmesinin ülkeye ne kadar zarar verdiği unutulmamalı. Türkiye'yi sevenler Türkiye'ye dönmeli.
CHP Milletvekili Aydın Ayaydın: Sayın Fethullah Gülen din adamıdır. Bugüne kadar din adamı olarak tanıdık, öyle izledik. Ancak siyaset farklı bir konudur. Din ayrı, siyaset ayrı. Bugüne kadar sayın Gülen'in siyaset yapmaya dönük bir niyeti olduğunu görmedik. Dönmek isterse en doğal hakkıdır.
BDP Milletvekili Bengi Yıldız: Said Nursi'nin, talebelerinin siyaset dışı çalışma içinde olmasına ilişkin değerlendirmeleri var. Ölünceye kadar siyasetten uzak durdu. Cemaat siyaset yapacaksa açıkça yapmalı. Sayın Gülen de Türkiye'ye gelip bunun başına geçmeli. Çünkü siyaset halka hesap veren bir mekanizmadır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ya siyaset yap ya da fitneye fırsat verme'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN