Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yargı darbesine müdahale ediyoruz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz "Demokraside asıl olan sandıktır. Yargı marifetiyle yapılmak istenen bir darbe var. Biz darbeye müdahale ediyoruz" dedi Yolsuzlukla mücadelenin süreceğini belirten Salih Kapusuz "Hiç kimsenin bir endişesi olmasın. Kime nereye gidiyorsa sonuna kadar gidilecek" vurgusunu yaptı

Giriş Tarihi: 24.1.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, 17 Aralık operasyonunu, darbe girşimi olarak nitelendirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i ziyaretinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kapusuz sivil siyaseti çok önemsediklerini sivil toplum kuruluşlarına (STK) özel önem atfettiklerini ifade etti. 17 Aralık operasyonunu geçmişte de sıkça tekrarlanan vesayet anlayışının bir tezahürü olarak gördükleri belirten Kapusuz demokrasilerde asıl olanın sandık olduğunu söyledi.

'CİDDİ KISKANÇLIK VAR'
Türkiye'nin siyasal tarihine bakılığında bir çok darbe ve darbe girişimini görüldüğüne dikkati çeken Kapusuz, "Çok partili hayata geçtiğimiz günden bu güne bakıldığında biz her 10 yılda bir darbe yaşayarak geldik. Bir ülke düşünün ki her 1 yıla bir hükmet düşüyor ve her 2-2,5 yla bir seçim düşüyor. Son 11 yılda yakaladığımız başarılar içeride bir kısmı ama özelde dışarıdan çok ciddi kıskançlık aynı zamanda engellemek için bir çaba ve gayret göstermeye başladı" değerlendirmesinde bulundu. Kapusuz, yolsuzluğun toplum açısından hassasiyetle takip edilmesi ve üzerinde durulması gerekli olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Partimizi kurduğumuzda ilk açıkladığımız ilkelerden bir tanesi '3Y' ile mücadeleydi. Yani, yasaklarla, yolsuzlukla ve yoksullukla mücadele.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Biz bunun gereğini o günden bugüne yapmışızdır. Son olaylarla ilgili olarak da çok ve net söyleyebilirim ki Başbakanımızda defalarca tekrar etti. Hiç kimsenin bir endişesi olmasın kime nereye gidiyorsa sonuna kadar gidilecektir" ifadelerini kullandı. Soruşturma sürecinin devam ettiğini ve bu süreç tamamlanıncaya kadar herkesin suçsuz olduğunu anımsatan Kapusuz, "Bu bahaneyle darbeye kalkışılırsa, vesayet rejimine tekrar Türkiye'yi teslim etmeye kalkarlarsa buna asla müsaade etmeyiz. Biz yargıya müdahale etmiyoruz yargı marifetiyle yapılmak istenen bir darbe var. Biz darbeye müdahale ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yargı darbesine müdahale ediyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN