Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esenyurt'taki saldırının dehşet anları

Esenyurt'taki MHP seçim bürosuna düzenlenen ve MHP Basın Danışmanı Cengiz Akyıldız'ın ölümüme neden olan silahlı saldırı anında yaşananları gösteren görüntüler ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 29.1.2014 01:28 Güncelleme Tarihi: 29.1.2014 09:59
Görüntüler, bir cep telefonu kaydından. Telefonun sahibi kayıt düğmesine bastığında sokakta, ellerinde sopalarla koşturan insanlar görülüyor.

Panik içinde koşturan insanlar arasında uzun namlulu bir silah taşına kişi dikkat çekiyor.

Görüntüler, uzun bir namlusu olan silahla ilgili ayrıntıları belirlemek için yetersiz kalıyor. Silahın çeşidi anlaşılmıyor. Ancak bu görüntü o sırada sokakta bulunanları dehşete düşürmeye yetiyor.

Ses kaydı dikkatle dinlendiğinde "silahı var" haykırışları duyuluyor. Bu kişi koşarak kameranın önünden geçtikten sonra arkada 3 - 5 kişi tarafından çekiştirilen, darp edilen beyaz giyimli bir kişi görülüyor.

Bu görüntülerden bu kişinin kavganın bir tarafından olduğu anlaşılıyor. Beyaz giyimli bu kişi koluna giren kişiler tarafından yürütüldüğü sırada sokaktakileri donduran olay gerçekleşiyor. Art arda silah sesleri duyuluyor. Silah seslerinin duyulmasının ardından elinde sopa taşıyan kişilerin aksi istikamete ilerledikleri görülüyor. Bu sırada seslerin gerçek bir silaha ait olmadığını düşünenlerin bağırışları duyuluyor. "Kuru sıkı.. kuru sıkı" diye bağırıyorlar.

Ölüm ve yaralanmaların bu sırada mı olduğu bilinmiyor. Çünkü o andan sonra telefon kaydı sonlandırılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenyurt'taki saldırının dehşet anları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN