'Örgüt, büyük Türkiye hasımlarının maşası'

Giriş Tarihi: 29.1.2014

Cemaate ilişkin eleştirilerini sürdüren Erdoğan "Hizmet aşkı ile hareket eden kardeşlerimize rağmen, bu örgüt uluslararası çevrelerin Türkiye düşmanlarının, maşası olmayı tercih etti" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cemaat için "Örgüt büyük Türkiye hasımlarının maşası oldu" diyen Erdoğan'ın partisinin Meclis grup toplantısında verdiği mesajlar şöyle:

OYUN BOZULMUŞTUR: Siyasi ve milli iradenin çalınmasına asla göz yummayacağız. Eğer siyaset yapmak istiyorsan, o zaman bunun tek yolu var. Bütün görevlerini bir kenara koyarsın, siyaset içerisinde yerini alırsın. Şu anda oyun bozulmuştur. Oyun bozulduğu için rahatsızlar. Millet hem kendi iradesine hem hükümetine sahip çıkmış ve bu oyunu bozmuştur. 30 Mart'a kadar, her ne boyutta olursa olsun sergilenecek her sabotajı, tehdidi, tuzağı da Allah'ın izniyle milletimizle birlikte, sizlerle bozacağız.

MİT'E ALÇAK SABOTAJ: Yermuk kampında bir insanlık dramı yaşanıyor. İnsanlar açlıktan hayatını kaybediyor. Hâlâ utanmadan sıkılmadan Suriye'nin Dışişleri Bakanı Türkiye ve körfez ülkelerine hakaret edebilecek kadar densizleşebiliyor. Suriye'ye insani yardım götüren istihbarat teşkilatımızın TIR'larına kanun dışı saldırı düzenleyenlere rağmen insani ve ilkeli duruştan asla vazgeçmedik. Birileri çıkıp alçakça, haince MİT'e karşı sabotaj düzenlese de biz büyük devlet olmanın getirdiği sorumlulukla mazlumlara, komşularımıza, kardeşlerimize yardım taşımaya devam edeceğiz.

ÜST YÖNETİM FARKLI YOLLARA SAPMIŞ: Bu örgütün yönetimiyle mensupları arasında maalesef, çok büyük bir farklılık olduğu net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Örgütün tabanındaki mensupları samimi niyetler taşırken, örgütün üst yönetimi farklı yollara sapmış. Hizmet aşkı ile hareket eden, hizmet aşkı ile yollara çıkan, hizmet aşkı ile kıtaları aşan nice samimi kardeşimize rağmen, bu örgüt maalesef gitmiş uluslararası çevrelerin Türkiye düşmanlarının, büyük Türkiye hasımlarının maşası olmayı tercih etmiştir.

TABANA ÇAĞRI: Bu örgütün mensubu tüm arkadaşlarımızı bir anlık durmaya düşünmeye ve muhasebeye davet ediyorum. Hiçbir kardeşim, siyasi parti olmadığı halde, siyaset yapan kapalı örgütlerin aldatmasına gelmesin, aldanmasın.

GİDİN AYNAYA BAKIN: 17 Aralık'ta milli iradeyi gasp etmeye çalışanlar, yolsuzluğun izini süremezler. CHP 27 Mayıs'ta milli iradenin gasp edilmesine alkış tutmuş o günden bugüne de çalmanın, çırpmanın, yolsuzluğun ve hırsızlığın adresi olmuştur. Bize yolsuzluk iftirası atan, bu kaybedenler lobisine buradan bir kez daha söylüyorum: Eğer yolsuzluk yapan görmek istiyorsanız, lütfen gidin aynaya bakın.

İNGİLTERE GAZETELERİ KAPATTI: BBC, Wall Street Journal... Bu gazetelerin patronları kimler? Geçenlerde İngiltere'de benzer şeyi yaptılar. Cameron hemen gazeteleri kapattı. Ondan sonra Amerika'dan vurmaya başladılar. Zihniyet aynı. Bu zihniyeti iyi tanımamız, iyi bilmemiz lazım. Bunlarla kim ortak hareket ediyor? (Başbakanlık Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada bu cümlenin, "Cameron'un ülkesinde onlar hemen gazeteleri kapattı" şeklinde anlaşılması gerekmektedir denildi.)

YAMUK YUMUK VARSA KUSURA BAKMA: Bu ülkede milli iradeyi her zaman bunlar çaldılar. Hiçbir zaman bunların hesapları, bunların defterleri kontrol edilmedi. Şimdi kontrol edilmeye başlanınca, hoplamaya başladılar. Bakkal dükkânının defterleri kontrol edilecek, bunların toplam ödediği vergi yüzde 10-15. Diğer yüzde 85 öbür tarafta. Bizim büyük sermayeye gözdağı vermek diye bir derdimiz yok. Biz diyoruz ki büyük sermaye düzgün davransın, samimi davransın. İşini düzgün yaptığın sürece biz değerlendiririz. Ama yamuk yumuk varsa kusura bakma orada da hesabımız var.

YARGI İÇİNE SIZMIŞ ÖRGÜT: Bir kısım devlet kurumları içine sızan şebekelerin, çetelerin, millet iradesini gasp etmesine demokratik meşruiyeti sakatlamasına izin vermeyeceğiz. Bu ülkenin, temel sorunlarında, karar hakkı meşru hükümette değil de birkaç polisin, savcının elinde mi olacak? Terör meselesinin nasıl halledileceğine siyaset değil de yargı mı karar verecek? MİT'in çalışmalarını millet değil, milli irade değil yargı mı belirleyecek? Tarafsızlığını yitirmiş, adeta karanlık örgütlerin dümen suyuna girmiş, milletin çıkarlarından çok örgütün çıkarlarını gözeten bir kısım yargı, millet adına karar verebilir mi? Biz yargının bağımsızlığı mücadelesini referandumda sağladık. Yargı sadece bağımsız değil, aynı zamanda tarafsız olacak. Biz bugün yargıyla değil, yargı içine sızmış, yargı mensuplarını da baskı altına alan, onlara da şantaj yapan, yargının tarafsızlığına gölge düşüren bir örgütle mücadele ediyoruz.

AYDIN DOĞAN'A MESAJ: İSTANBUL'U ALAMAZSIN
İsim vermeden Hürriyet gazetesinde yer alan haberi eleştiren Erdoğan şunları söyledi: "Bir gazete manşet atıyor. Güya ben, Anamuhalefet'in İstanbul adayından çekinmeye başlamışım. Onun için dosyayı açıklamışım. O gazetenin patronu İstanbul Hilton Otel'in yanındaki bahçeye, inşaat yapabileceği düşüncesiyle özelleştirilmesine girmişti. Büyükşehir Belediyemiz, buna müsaade etmiyor. Gitti Şişli Belediyesi ile anlaşma yoluna. Şişli Belediye Başkanı çünkü bu işlerde mahirdir. CHP'den ihraç edilirken de bu tür klasör veya klasörler nedeniyle ihraç edilmedi mi? Hesap şu: İstanbul'u alabilirsem, o zaman ben bu oteli büyütebilir miyim? Büyütemeyeceksin. Onun üstünde bir de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı var. O yine bunu kontrol eder ve burada çevre katliamında sana müsaade etmez. Kim çevreci, kim değil ortaya çıktı, çıkıyor."

'SEÇİM BÜROLARINA SALDIRI, MİLLİ İRADEYE YAPILMIŞ SALDIRIDIR'
MHP'YE SALDIRIYA TEPKİ :
MHP bürosuna ve Şişli Belediyesi'ne de dün akşam provokasyon amaçlı saldırı düzenlendi. Seçim arifesinde bunların olması düşündürücü ve üzüntü verici. Van'da adayımızın evine ses bombası atıldı. Bütün bu saldırıları sağduyu ve soğukkanlılıkla karşıladık. Seçim bürolarına yapılan saldırı sebebi ne olursa olsun milli iradeye yönelik bir saldırıdır. Bu saldırıları kınıyoruz. Hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm MHP camiasına başsağlığı mesajlarımızı şahsım grubum ve partim adına iletiyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Örgüt, büyük Türkiye hasımlarının maşası'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN