O paralel yapının anketi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Almanya ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Başbakan, Zaman gazetesinde yer alan ve AK Parti'nin oy oranını yüzde 34.6 olarak gösteren anketin sorulması üzerine şunları söyledi.

Giriş Tarihi: 3.2.2014 16:42 Güncelleme Tarihi: 3.2.2014 16:45
Erdoğan, "Bunu değerlendirmeme gerek yok da, sen inanıyor musun? Senin mensubu olduğun gazete (Sabah) başka anketler yaptırdı. Biz de yaptırdık. Bakın söyleyeyim diğer anketleri. Bakın Konda'nın ocak ayı anketini söylüyorum. Ak Parti: 47.7, CHP: 28.5 MHP: 14.4 BDP: 5.9"

Muhabir: Anketleri ben yapmadım.


"BUNLAR PARALEL YAPININ ANKETLERİ"

Erdoğan: Yok sen yaptın demiyorum ama senin mensubu olduğunu gazete de anket yaptırdı. Ben de diyorum ki senin mensubu olduğun gazete de bir anket yayınladı. İşte bu anketin adı paralel yapı firmasının anketidir. Tamam? Bunlar duymaz uydururlar, dert başka. Bunlar kendilerine göre bu ülkede bir irade oluşturabileceklerini zannediyorlar. Bunu oluşturamayacaklar. Dünyanın değişik bir ucundan Türkiye yönetilmez, çıkarsın gelirsin ne istiyorsan yaparsın. Bugün Almanya seyahatim var, cumartesi Soçi'ye gideceğiz, sonra meydanlardayız, öyle palavradan anketleri bu millet yutmuyor. Biz her ay 4 anket yaptırıyoruz, çaprazlama yaparız, değerlendiririz. Biz buraya böyle geldik. Biz hayali projelerle konuşmuyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz, eser Türkiye'dir. Milletimiz de bunun için bize sahip çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O paralel yapının anketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN