Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sigara için komşunun evini ateşe veriyorlar'

Arınç, muhalefete şöyle yüklendi: Bizi yıkamazlar. İktidara geleceklerinden değil, o kadar gözleri dönmüş ki sigara yakmak için komşunun evini ateşe veriyorlar

Giriş Tarihi: 3.2.2014
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Ağzını açmış, hedefe kilitlenmiş, bizi birbirimize düşürmeye çalışan, bizi haşa 'yolsuzluğun içine batmış' bir hükümet olarak göstermeye çalışan güçler var. Yurt dışından destek alıyor, yurt içinde de gazeteleriyle, televizyonlarıyla, güçleriyle bu kanaatleri pekiştirmeye çalışıyorlar. Bu iftira tutmaz" dedi. Bursa'da AK Parti Yıldırım İlçe Teşkilatı, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya gelen Arınç, Türkiye'de AK Parti iktidarından kurtulmayı bekleyenlerin bulunduğunu belirterek şöyle konuştu: "İçeride ve dışarıda. El ele veriyorlar, iftiralar, yalan dolanlar, sorumsuzca konuşmalar, saçma sapan ortaya atılan bir takım sözler. (...) Hiçbir muhalefet partisinin bizi yıkacak gücü yok. Onların boyu, kilosu belli, ne uzar, ne kısalırlar. (...) Kendileri iktidara geleceklerinden değil, o kadar gözleri dönmüş ki sigaralarını yakmak için yanındaki komşusunun evini ateşe verecek kadar. Bunlar bu seçimlerde AK Parti'nin birkaç puan düşmesini bile bu hükümeti götürebilecek bir başarısızlık olarak görüyorlar." Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa'da da AK Parti'nin ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Arınç, "Bize tutmayacak tek leke yolsuzluktur. Çünkü bizim partimizin varlık sebebi yolsuzlukla mücadeledir" dedi.

'PLANLAR BOZULDU, AYAKTA KALDIK'
"Geçmişte olmayan, düşünülemeyen, korkulan, yapılamayan her şeyi biz yaptık" diye konuşan Arınç, 30 Mart seçimlerinin AK Parti'ye duyulan güvenin eksilmediğini göstermesi gerektiğini belirtti. Arınç, şunları kaydetti: "Çünkü ben bu partinin ayakta kalmaması için gizli, açık yapılan pek çok ihaneti biliyorum. Meclis Başkanlığı döneminden de biliyorum, sonrasında da. 'Bunlar kalıcı olacak, bunlar kalırsa iş kötü' dediler. Cuntacılar, darbeciler oluşmaya başladı. Planlar programlar yapıldı, parti içinden bölünmeye çalışıldı. Dışarıdan birtakım haberler geldi. Allah'ın izniyle dimdik ayakta kaldık. Bütün planlar bozuldu ve biz bugüne kadar geldik."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sigara için komşunun evini ateşe veriyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN