Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Diyarbakır Emniyeti'nde deprem

Diyarbakır'da 10 gün içinde yapılan ikinci tayinde tüm emniyet müdür yardımcıları ile terör ve narkotik şubedeki müdür yardımcıları ile uzman polisler pasif göreve alındı.

Giriş Tarihi: 4.2.2014 09:46 Güncelleme Tarihi: 4.2.2014 09:59
17 Aralık operasyonu sonrası emniyet teşkilatında başlatılan görevden almalar devam ediyor. 25 Ocak'ta 9 şube müdürünün yerinin değiştirilmesinden ardından dün gece emniyetin bütün 'yardımcı müdürleri' görevden alındı.

Bütün il emniyet müdürlerinin yeri değiştirilirken Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü'nün de aralarında bulunduğu bütün şube müdür yardımcılarının görev yeri değiştirilerek 'pasif görevlere' gönderildi. Alanında uzman çok sayıda polis memuru ise karakollara atandı. Görevden alınan müdür yardımcıları ile şube müdür yardımcılarının yerine polis okulunda görev yapan müdürler atandı. Diyarbakır emniyetindeki tayinlerin önümüzdeki günlerde daha kapsamlı devam edeceği öğrenildi.

TERÖRDEN SORUMLU MÜDÜR YARDIMCISI POLİS OKULUNA ÖĞRETMEN OLARAK GÖNDERİLDİ

Görevden alınan Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in yerine Aksaray Emniyet Müdürü Halis Böğürcü atanmasıyla tasfiyelere başlandı. Böğürcü'nün göreve gelmesinden kısa süre sonra 9 şube müdürünün yeri değiştirildi. En kapsamlı görev değişiklikleri ise dün gece yaşandı. Diyarbakır İl Emniyet Müdür Yardımcılarının tamamı görevden alındı. Yerine polis okulunda derslere giren müdürler getirildi.

En büyük görevden almalar ise KOM, Narkotik, TEM ve Asayiş Şube Müdürlüklerinde yaşandı. Bu birimlerde görevli şube müdür yardımcılarının tamamı görevden alınarak 'pasif' görevlere atandı. Bazı müdür yardımcıları da ilçe emniyet müdür yardımcılığı gibi 'pasif görev'e gönderildi.

Bu şubelerde görevli, 'terörle mücadele' başta olmak üzere uyuşturucu gibi bölgenin en önemli sorunlarında uzman olan komiser, komiser yardımcıları ile çok sayıda polis memuru yine pasif görev olarak karakollara gönderildi.

Diyarbakır'da terörle mücadeleden sorumlu il emniyet müdür yardımcısı da Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu'na öğretmen olarak tayin edilmesi dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır Emniyeti'nde deprem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN