Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmamlara özel koruma

Emniyet ve MİT'teki görevli üç imam paralel yapı tarafından korunuyor. SGK ya da nüfus kayıt sorgulamalarını engelleyen özel tedbir alınmış

Giriş Tarihi: 9.2.2014
Paralel yapının imamlarına devlet içerisinde gizli bir elin özel koruma sağladığı ortaya çıktı. Emniyet imamı O.H.Ö., MİT imamı M.K. ve İstanbul emniyet imamı M.K.'nın SGK sigorta prim sorgulaması ya da nüfus kayıt sorgulamasına sivil olmalarına rağmen kısıtlama getirildiği anlaşıldı. Böylece paralel yapının imamlarına yönelik devletin güvenlik birimlerinin takibini zorlaştıracak özel bir tedbirin devreye sokulduğu belirlendi. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı ve MİT nezdinde, bu kısıtlamaları kimin getirdiğine ilişkin inceleme başlatıldı.

ÖZEL KORUMA BELGELENDİ
Kim tarafından yapıldığı araştırılan kısıtlama, imamların SGK dökümlerine yansıyarak belgelendi. Buna göre Emniyet imamı O.H.Ö.'nün işyeri numarası ve kurum numara bilgileri 2002 yılının 7. ayından itibaren silinmiş ya da erişim dışı bırakılmış. SGK hizmet dökümünde 2002'den bu yana emniyet imamıyla ilgili işyeri ya da kurum numarasıyla ilgili hiçbir bilgi yer almıyor. MİT imamı M.K.'nın işyeri numarası ya da kurum numara bilgileri de 2000 yılından itibaren silinmiş ya da erişim dışı bırakılmış. İstanbul istihbarat-TEM-KOM imamı M.K. öğretmenlik yapan bir devlet memuruyken 4C Tescil Bilgileri'nde "Durumu" bölümünde çalıştığı kurum gizlenmiş. Bunun yerine "Kamu İdaresi içi Nakil" ibaresi konularak gizleme yapılmış. Getirilen kısıtlamayla paralel yapının imamlarına yönelik devletin güvenlik birimlerinin takibini zorlaştıracak özel bir tedbir devreye sokulmuş oluyor. Güvenlik birimleri SGK dökümlerinde ya da nüfus kayıt örneklerine baktığında izlere ulaşamıyor. Sorgulamalar sadece daire başkanı gibi yetkili kişiler tarafından gerçekleştirilebiliyor. Alt düzeyde kişiler bu bilgilere erişilemiyor. Sistem hemen uyarı veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmamlara özel koruma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN