Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP’li vekil istifa etti!

CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek istifa ettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 10.2.2014 13:44 Güncelleme Tarihi: 10.2.2014 16:24
Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa ettiğini açıkladı.

Turgut Dibek, istifa gerekçesi için hazırladığı dilekçede, dün Parti Meclisi (PM) toplantısında Kırklareli Belediye başkanlığı için halkın tepkilerine rağmen eski milletvekili Mehmet Kesimoğlu'nun aday olarak gösterilmesi, partisinin söz konusu atama ile ilgili olarak kendisini bilgilendirmemesi ve fikrinin sorulmamasını gösterdi.

Dibek, 'Parti Meclisimizin almış olduğu bu karar 47 yıldır birlikte yaşadığımız Kırklareli hemşehrilerime yapılmış en büyük haksızlıktır. Kırklarelili hemşehrilerime ve parti örgütümüze yapılmış olan bu haksızlığı kabul etmem mümkün değildir. 25 yıldır üyesi olmaktan her zaman büyük onur duyduğu CHP üyeliğinden istifa ediyorum.' dedi.

CHP'DEN İSTİFA EDEN BAŞKAN SEDEFÇİ, DSP'DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Edirne'nin CHP'li Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi partisinden istifa ederek, Demokratik Sol Parti'den (DSP) adaylığını açıkladı.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, CHP'nin Edirne Milletvekili Recep Gürkan'ı Belediye Başkan adayı göstermesinin ardından düzenlediği basın toplantısı ile partisinden istifa ettiğini açıkladı. Seçimlere DSP Belediye Başkan adayı olarak katılma kararı aldığını söyleyen Sedefçi, DSP Genel Başkanı Masum Türker'in kendisini arayarak partisine davet ettiğini belirtti. Hamdi Sedefçi, 'Bugünden sonra DSP'liyim' dedi.

"YALAN SÖYLENDİ. VERİLEN SÖZLER NAMUS SÖZÜYDÜ, BU HAİNLERLE AYNI ÇATI ALTINDA DURMAK İSTEMİYORUM"

CHP'nin belediye başkanlığı adaylığı konusunda anket yaptığını ve bu anketten birinci çıktığını ifade eden Sedefçi, kendisine yalan söylendiğini, verilen sözlerin namus sözü olduğunu, ama bunu yerine getirmediklerini söyledi. CHP'den Edirne Belediye Başkan adayı gösterilen Milletvekili Recep Gürkan'ın kameralar karşısında kendisine destek verdiğini ifade eden Sedefçi, düzenlediği basın toplantısında sitem dolu sözler sarf etti.
Başkan Sedefçi, "Ben bu hainlerle aynı çatı altında durmak istemiyorum. Ben 1994'te ülke genelinde yüzde 4 oy oranı olan CHP'den belediye başkanı oldum. Ben kendime güveniyorum. 30 Mart sabahı Edirne'yi maviye boyayacağız. Hamdi Sedefçi'nin sözü namustur. Ben bu yaşananları halkıma anlatacağım. 1999'da rahmetli Bülent Ecevit, 'Edirne Belediyesini alın burada çay içeyim' demişti, kısmet olmadı. Ama inşallah 30 Mart'tan sonra bunu gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

SEDEFÇİ'DEN BRÜTÜS BENZETMESİ

Recep Gürkan'ı Brütüs'e benzeten Hamdi Sedefçi, "En yakınındaki insan Sezar'ı bıçaklamıştı. Bir insan en yakınına güvenemeyecek mi? En yakınınızdaki insan, emek verdiğiniz, vekil olmasında katkı yaptığınız kişi bana 'sen benim namusumsun, ben namusuma ortak olmam' dedi. Evladının üstüne yemin etti aday olmayacağına dair. Bu insan son 5-6 gün genel başkanla kulis yaparak, Gürsel Tekin'le beraber kumpas kurdular" dedi.

Başkan Sedefçi DSP'li olarak çalışmalarına devam edeceğini açıklayarak, seçim günü Edirne'yi maviye boyayacaklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP’li vekil istifa etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN