İçine düştükleri ihanet tuzağı bunları bitiriyor

"Türkiye'nin çıkarlarını hedef alan örgüte fırsat tanımayacağız" diyen Erdoğan: İçine düştükleri ahlaksızlık batağı, ihanet tuzağı, bunları bitiriyor. Biz de yargı yoluyla yaptıkları casusluğun hesabını soracağız

Giriş Tarihi: 10.2.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan dün metro hattı temel atma törenindeki konuşmasında, 17 Aralık ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin mesajlar verdi:
EDEPSİZ GÖRÜNTÜ: (İnternet düzenlemesi) Birileri yasayı anlamadan, dinlemeden, çok çok affedersiniz, kusura bakmayın 'edepsiz görüntülere dokunma' diyerek, edepsizce sokağa çıkıyor. Bu paralel yapı, onları destekliyor. Allah ıslah etsin diyorum, başka da hiçbir şey demiyorum.
FIRSAT TANIMAYACAĞIZ: Türkiye'nin çıkarlarını hedef alan bu örgüte fırsat tanımayacağız. Türkiye'nin milli değerlerini, milli kurumlarını, Çözüm Sürecini hedef alan bu örgüte asla imkan tanımayacağız. İçine düştükleri ahlaksızlık batağı, içine düştükleri ihanet tuzağı, bunları zaten bitirecek ve bitiriyor. Biz de yargı yoluyla, bunlara yaptıkları illegal işlerin, yaptıkları ajanlığın, casusluğun hesabını soracağız.
PARTİNİZİ KURUN ÖYLE GELİN: Kapınıza gelen olursa, hiçbir partiye oy istemeyip, sadece 'AK Parti'ye oy vermeyin' talebinde bulunanlar olursa; bu siyaset dışı aktörlere, 'Gidin partinizi kurun, öyle gelin' deyiniz, bu cevabı veriniz.
CHP'Yİ PARMAĞINDA OYNATIYOR: Bu örgüt, arkasına aldığı bazı uluslararası çevrelerin desteğiyle, Türkiye'deki marjinal örgütleri, sermayeyi, medyayı, özellikle de CHP'yi ve MHP'yi adeta şu anda parmağında oynatıyor. Bu paralel örgüt CHP'yi ele geçirmiş olabilir, bu paralel örgüt CHP'yi parmağında oynatıyor olabilir ama benim samimi, hasbi ve temiz kardeşlerim bu oyuna gelmez, bu çirkin ittifaka asla prim vermez. Yanlış hesap yapıyorlar. O hesap da inşallah en başta İstanbul'dan, Türkiye'nin 81 vilayetinden dönecek.
BİRİ ÇIKMIŞ PARTİ KAPATILMALI DİYOR: Bu paralel yapının uşaklarından birisi çıkmış AK Parti kapatılmalı diyor. Önüne de bir prof koymuşlar. Senin aldığın ilim buysa biz batmışız. Senin demokrasi anlayışın buysa biz batmışız.

TÜSİAD SEN GİT İŞİNE BAK
Konuşmasında TÜSİAD'dan gelen eleştirilere sert yanıt veren Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Bu işin içinde bir de TÜSİAD var. İşin garibi o. TÜSİAD'a bak ya. Ya sen git işine bak be, sen git üretim yap. Sen Türkiye'de bu iktidarın döneminde kazandığını hiçbir zaman kazanamadın. Şöyle kazandınız; bundan önce iktidarlardan istediğiniz gibi meşru veya farklı yollardan, farklı şeyler istiyordunuz. Onlar size vermiş olabilir ama bizden bunları alamazsınız. Bizden hakkınızı alırsınız. Bakkal dükkanı nasıl kontrol ediliyorsa, vergilerde, defterlerde, sen de öyle kontrol edileceksin."

TOPLU ULAŞIM DAHA DA ARTACAK
Başbakan Erdoğan, temelini attıkları ve 850 milyon liraya mal olacak 18 km'lik hattın İstanbul'daki metro zincirinin yeni bir halkası olduğunu vurguladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 7.5 milyon olan kent nüfusunun bugün 15 milyona ulaştığını belirten Erdoğan, "Toplu taşıma kültürünü yaygınlaştıracağız. Bunun yanında inşallah istasyonlarımızda katlı otoparkları yaygınlaştıracağız" diye konuştu. Erdoğan, yeni hizmete alınan 201 Erguvan belediye otobüsü için de 90 milyon lira harcandığını kaydetti.

'AÇLAR, OBURLAR, DOYMAYANLAR'
Başbakan Erdoğan, Esenler Belediyesi Şehir Yazarları ve Akademisyenleri Toplantısı'na da katıldı. Kendisinden önceki belediye başkanlarının şehre 13-15 emsal verdiklerini belirten Erdoğan, "Biz bunu 3 emsale indirdik. Şimdi maalesef, açık konuşacağım, açlar, oburlar, doymayanlar, bu üç emsali, arkadan, sağdan, soldan nasıl dolanarak, plan notlarıyla oynamak suretiyle 'beşe, altıya, yediye çıkarabiliriz' bunu yapıyorlar. Plan notlarıyla, buralara bunu tırmandırabiliyorlar. İşte bunlar şehirlere ihanet ediyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İçine düştükleri ihanet tuzağı bunları bitiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN