Kadın seçmene ikna odası

Yaklaşan yerel seçimler cemaati harekete geçirdi. Cemaat broşürlü kara propagandanın ardından ev toplantıları yaparak kadınlara “AK Parti’ye oy vermeyin” diyor.

Giriş Tarihi: 10.2.2014 07:57 Güncelleme Tarihi: 10.2.2014 15:31
Yerel seçimler yaklaştıkça Türkiye'nin huzurunu bozmaya devam eden bazı güçler, kara propagandasını sürdürüyor. 17 Aralık operasyonu ve sonrasında gelen soruşturmalarla hükümete darbe vurmaya çalışan paralel yapının girişimleri başarısız kalınca devreye cemaat girdi. Cemaat, 30 Mart'taki yerel seçimlerle ilgili saha çalışması başlattı. AKŞAM'ın gündeme getirdiği "broşürlü paralel seçim kampanyası"nın ardından AK Parti'nin kadın seçmenlerinin de yönlendirilmesi için çalışma başlatıldığı ortaya çıktı.

HEDEF DİNDAR KADIN SEÇMEN

Ev kadınlarıyla ile haftanın bir günü sohbet toplantıları düzenleyen cemaatin kadın üyeleri seçimlerde oy yönlendirmesi yapmaya başladı. Özellikle Anadolu'daki illerde faaliyete geçen yapılanma iddiaya göre medyayı takip etmeyen dindar kadın seçmenleri hedef aldı. Ev toplantılarında adeta propaganda yapılıp kadınlara "AK Parti'ye gönül verseniz de bu seçim oy vermeyin" uyarısı yapılıyor. Bu toplantılara özellikle sözü geçen ve camiada saygınlığı olan "hoca" adı verilen kadınların önderlik ettiği öğrenildi.

YEMİN BİLE ETTİRİLİYOR

Telkinler üzerine kadın seçmenlerin yıllardır gönül verdikleri ve yaşam tarzları doğrultusunda benimsedikleri AK Parti'nin dışında başka bir partiye oy vermek istemedikleri ancak arada kaldıkları öğrenildi. Kafası karışan kadın seçmenlere yemin bile ettirildiği iddia edildi.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Toplantılarda kadın seçmenlerin uyarıya tepki gösterdiği de belirtiliyor. Tepkilerin başında ise "AK Parti iktidarında başörtümüzle giremediğimiz yerlere artık biz ve çocuklarımız giriyor. Bize ve ailemize dini inancımızı başımız dik yerine getirmeyi bu iktidar sağladı. Başörtülü kadınlar kamu binalarına, okula, hastanelere girebiliyor. Mesleğini yapabiliyor. Kızlarımız artık başörtüleriyle okula gitmeye utanmıyor. Hangi gerekçe ile oy vermeyelim. Geriye mi dönelim?" dedikleri öne sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın seçmene ikna odası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN