Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakan Tartan CHP'den istifa etti

İzmir'de Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan CHP'den istifa etti.

Giriş Tarihi: 11.2.2014 15:20 Güncelleme Tarihi: 11.2.2014 17:33

İzmir'in konak ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Hakan Tartan, partisinden istifa etti. Tartan'ın, DSP'ye katılarak İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı olacağı öğrenildi. İstifasının ardından yaptığı açıklamada, 'Odun koysak alırız anlayışının Türkiye'de, hele İzmir'de karşılığı olmadığını düşünüyorum.' dedi.

Başkan Tartan, İzmir halkına duyduğu saygı gereği partisinden ayrıldığını belirterek, 'CHP halka, 'Konak Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?' diye sordu. Yüzde 65 oranla 'Hakan Tartan' cevabı aldı. İzmir halkı gülen yüz istiyordu ancak bunlar dikkate alınmadan toto oynandı. Gece başka biri atandı, sabah başka biri. İzmir halkına duyduğum saygı gereği bunun gereğini yerine getiriyorum. Tek adam diktatörlüğü ve piyon seçer gibi adam seçme anlayışı, en çok halka saygısızlık diye düşünüyorum. Ben Atatürk'e ve cumhuriyet değerlerine sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğim. Siyaset, önce sevgi ve saygı kurumu. Ben beş yılda İzmir'de bu bağı kurdum. Kadınlara, gençlere, engellilere, hayvanlara, İzmir'in çiçeklerine, böceklerine, geleceğine, ekonomisine sahip çıktım. O yüzden İzmir halkına duyduğum saygı gereği bana yapılan saygısızlığı, bana ve Ulu Önder Atatürk'e yapılan saygısızlık olarak kabul ettiğim için birilerinin oyuncağı haline gelen CHP'den üzülerek ayrılıyorum." şeklinde konuştu.

Hakan Tartan, daha önce DSP'den milletvekilliği yapmıştı. Daha önce de CHP'den aday adayı olan birçok isim, DSP'den aday olmuştu. Menderes, Torbalı ve Güzelbahçe'de CHP'den aday adayı olanlar, DSP'den aday yapılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan Tartan CHP'den istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN