Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'MİT içindeki yapının tespiti çok önemli'

Giriş Tarihi: 11.2.2014
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Paris suikastı ile ilgili MİT'i sorumlu tutan haberde kullanılan belgenin düzmece olduğunu söyledi. Hükümet sözcüsü Arınç dünkü Bakanlar Kurulu'nun ardından şunları söyledi:
AVACS'LAR TESLİM EDİLİYOR: . Havadan erken ihbar ve kontrol uçakları, Awacs'ların ilki Konya'da 21 Şubat'ta yapılacak törenle hizmete alınıyor. Diğer 3'ünün de teslimatları 2014 yılı içerisinde gerçekleşecektir.
MİT'İN İÇİNDEKİ YAPI TESPİT EDİLECEK: (Alman Der Spiegel dergisinin Paris suikastında MİT'i sorumlu göstermesi) Ömer Güney'in MİT tarafından talimatlandırıldığı iddiası ile ilgili bir yazı yayımlandı. MİT bunun düzmece ve özellikle düzenlendiğini, kurum içinden de düzenlenerek özellikle sızdırıldığını kabul etti. Kendi içinde soruşturma da başlattı. Bunun düzenlenmesi ve MİT içinden servis edilmesi Türkiye'de bazı kurumlardaki görevlilerin hukuk dışına ve görevleri dışına ne kadar çıkabileceğinin ve bunun Türkiye içindeki şartlarda ne kadar tehlikeli olabileceklerini gösteriyor. Belki bir mücadele derken devlet içinde kümelenmiş ve kendilerine durumdan vazife çıkarmış insanların da tespit edilmesi, Türkiye'nin temizlenmesi ve hukukun üstün egemen olması bakımından da çok önemlidir.
TIR DURDURANLARA SUÇ DUYURUSU: Bu olayların özellikle Reyhanlı bölgesine yakın yerde cereyan etmesi tesadüfi değildir. Bu olayları istismar etmeye yeltenenleri, Türkiye'yi yurt dışına jurnallemek isteyenleri suç üstünde yakalattığımız için de önemlidir. Bu işleri yaparken bulabildiğimiz kişiler olarak görmemiz gereklidir.
HSYK KANUNU GÜNDEME GELİR: Eğer anayasa değişikliği gündeme gelmeyecekse ila nihaye beklenmez, netice alınmazsa HSYK ile ilgili kanun değişikliği de gündeme gelir demiştim. Sözümüz oydu. Eğer anayasa değişikliği olmazsa kanun değişikliği mutlaka olacak demiştik. Hâlâ o kararımız üzerindeyiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'MİT içindeki yapının tespiti çok önemli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN