Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sebahat Tuncel'in tokat attığı polis emniyet müdürü oldu

Eski BDP Milletvekili ve şu an HDP Milletvekili olan Sebahat Tuncel'den tokat yiyen eski Şırnak Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Murat Çetiner, İstanbul Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü oldu.

Giriş Tarihi: 12.2.2014 16:15 Güncelleme Tarihi: 12.2.2014 16:18
Silopi'de HDP Milletvekili Sebahat Tuncel'den yediği tokattan aldığı tazminatı öğrencilere dağıtan Murat Çetiner, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcılığına getirilmesinin ardından İstanbul Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne atandı. Şırnak'ta görev yaparken bölgedeki vatandaşların devletiyle kaynaşması ve Şırnak'ın terör ile değil eğitim ile anılması için çabalar sarf eden Çetiner, yaptığı terör operasyonlarıyla dikkat çekmişti. Çetiner, şark hizmeti 2 yıl olmasına rağmen 4 yıl Şırnak'ta görev yapmıştı.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, 21 Mart 2011 tarihinde yürümek isteyen BDP'liler ile tartışan ve o dönem BDP İstanbul Milletvekili olan Sebahat Tuncel'in tokat attığı Çetiner, Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davada yasal faizi ile birlikte 36 bin 720 lira tazminat kazanmıştı. 14 taksit halinde BDP'li Tuncel'den tazminatı alacak Çetiner, aldığı ilk taksitle Şırnak'ta eğitim gören öğrencilere çeşitli hediyeler almış ve zarflar içerisinde çocuklara para yardımında bulunmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sebahat Tuncel'in tokat attığı polis emniyet müdürü oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN