Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seta uzmanından çarpıcı açıklama

Mehmet Ali Önel yönetimindeki “60 DAKİKA” programına Seta Vakfı Ankara Genel Koordinatörü Taha Özhan konuk oldu.

Giriş Tarihi: 12.2.2014 00:49
Programda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Özhan çok çarpıcı açıklamalarda bulundu…

Cemaat içinde bazı unsurların vatana ihanet içinde olduğunu belirten Özhan "Tıpkı 12 Eylül döneminde darbeyi Jimy Carter'a ihbar edip "Bizim çocuklar başardı" diyenler gibi bugün de Amerika ve Londra'ya mektup yazanlar var. Ancak buradan söylüyorum, bu kez sizin çocuklar başaramadı. Bu çok dramatik bir durumdur. 17 Aralık süreciyle başlayan ve giderek artan gerilim kesinlikle hukuk zeminine taşınmalı! Cemaat içinde suça bulaşanlar hakkında örgüt davası açılmalı. Hırsız evin içinde!" şeklinde konuştu.

"HÜKÜMET ORTADAN KALDIRILABİLİRDİ"

Eğer gerekli tedbirler alınmasaydı seçilmiş irade ya teslim alınırdı ya da ortadan kaldırılırdı.
Bu kadar büyük bir risk olduğu için ülkenin yüzde elliyle seçilmiş iradesinin başındaki Başbakan bu denli feveran ediyor. 17 Aralık operasyonu 2 yıla yayılmış, bir savaşta kullanılmak üzere mühimmat biriktirilmiş ardından da günü geldiğinde patlatmış bir yapıdan bahsediyoruz." dedi.

'CEMAAT KENDİNE İMAN ETTİ'

"Gülen Cemaati'nin 28 Şubat sürecindeki tavrını da eleştiren Özhan: O süreçte kim mağdur oldu bakınca sonuç ortadadır. Cemaat o dönem kaybedeceğini anlayınca güçten yana tavır aldı. Kazandığınızı zannettiğinizde aslında ilerleyen süreçte kaybedersiniz. Bu Maalesef başarıya iman etmiş olmanın acı bir sonucudur." dedi.

ÖCALAN MEKTUPLARI NEDEN ŞİMDİ SIZDIRILDI?

Taha Özhan sözlerini şöyle sürdürdü: "7 Şubat"la başlayan makaslama süreciyle ilk etapta Hükümet teröristle müzakere eden bir konuma sürüklenmek istenmişti. Paris cinayeti ve yayınlanan Öcalan kasetleri de çözüm sürecini akamete uğratmaya yöneliktir." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seta uzmanından çarpıcı açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN