Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: Tartışmalar bizi yavaşlatamayacak

Sincan metrosunun açılışında konuşan Başbakan, gereksiz tartışmaların kendilerini yavaşlatamayacağını söyledi. Erdoğan "Ne yaparsanız yapın vazifemizi yapacağız" dedi

Giriş Tarihi: 13.2.2014
Devletin zirvesi Ankara'da Sincan metrosu açılışında bir araya gelirken, verilen ortak mesaj hizmetlerin devamı için huzur ve istikrarın korunması oldu. Başbakan Tayyip Erdoğan, 11 yıldır ülkeyi gereksiz gerilimlerden uzak tutarak millete hizmet ürettiklerini ve bunun mücadelesini vermeye devam edeceklerini ifade ederek şunları söyledi:
* İNANIRSANIZ BAŞARIRSINIZ: Bu hattın 11 ay öne çekilmiş olması bir inancın, bir azmin bir gayretin neticesidir? İşte azmettiğiniz zaman, inandığınız zaman başarılı olursunuz. Biz bunun ispatını yapmış durumdayız. Önümüzdeki ay da Kızılay Çayyolu hattını 10 ay erken hizmete alıyoruz. Sırada, benim de oturduğum Keçiören ilçesine Keçiören metrosu var. Onun da çalışmaları devam ediyor. Yıl sonunda inşallah Keçiören metrosunun da test sürüşlerine başlayacak 2015 içinde Keçiören metrosunu da hizmete alacağız.
* DAKİKA HESAPLANACAK: İstanbul'da da Ankara'da da projelendirme çalışmaları yapılıyor. Benim vatandaşım evimden çıktığı zaman ben şu kadar dakikada şuraya ulaşacağım deme şansını yakalayacak.
* ANKARA'YA KAPANMADIK: Durmak yok yola devam diyoruz. Ankara'ya kapanıp kalan bir hükümet olmadık. Hep yollarda olduk, hep koşturduk, hep çalıştık. 11 yıl boyunca bir şeyden özenle kaçındık? Sanal tartışmalarla gereksiz çekişmelerle laf üreterek ülkenin gündemini milletin gündemini ıskalamaktan özenle kaçındık? Devlet koridorlarında kaybolan bir hükümet olmadık?
* GERİLİM DEĞİL HİZMET ÜRETTİK: Ülkenin ve milletin enerjisini kaynaklarını potansiyelini siyasal gerilimlere heba eden bir hükümet olmadık? Ankara'yı Türkiye'nin kalbi konumuna yükselttik. Ankara'yı dünya barışına katkıda bulunabilen, mazlumların, mağdurların, yoksulların, çaresizlerin başkenti konumuna dönüştürdük. 11 yıl boyunca gereksiz gerilimlerden nasıl uzak tutup, millete hizmet üreterek, bugün de yarın da bunun mücadelesini vereceğiz? Şu an bizi gereksiz tartışmalara çekmek isteyenlere sesleniyorum. Boşuna uğraşmayın, bizi bu tartışmalara çekemeyeceksiniz. Bizi yavaşlatamayacaksınız, engelleyemeyeceksiniz, bizi millette hizmetten alıkoyamayacaksınız. Ne yaparsanız yapın, biz vazifemizi yapmaya devam edeceğiz.
* YENİ TÜRKİ-YE'NİN İSTİKLAL MÜCADE-LESİ: Biz, bütün bu yapılanlara karşı sabrediyoruz, sabretmeye devam edeceğiz. Bir taraftan da bu yola devam edeceğiz. Çünkü bu ülkede yapmamız gereken çok şey var. Bu ülke çok ihmal edildi. Bu ülkenin önünü çok kestiler. Şu anda hızımızı kesmeye çalışıyorlar, kesemeyecekler. İnanıyoruz, inandığımız için üstünüz ve bunu da başaracağız. İnşallah Kurtuluş Savaşı'nı sevk ve idare eden Ankara, inanıyorum ki yeni Türkiye'nin İstiklal Mücadelesi'ni de gayet güzel, başarılı bir şekilde yönetecektir. Bu arada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün gerçekleştirilecek Türkiye-Afganistan- Pakistan Üçlü Zirvesi öncesinde, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve Pakistan Başbakanı Muhammed Navaz Şerif onuruna yemek verdi. Cumhurbaşkanlığının internet sitesindeki bilgiye göre, Gül, konuklarını Çankaya Köşkü'ne gelişlerinde Büyük Şeref Kapısı'nda karşıladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı basına kapalı yemek, yaklaşık iki saat sürdü.

Gül: Kavga olmazsa hizmetler devam eder
Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Ülkemizde istikrarı koruduğumuz, lüzumsuz dedikodular, kavgalar içine girmediğimiz süre içerisinde bu 10 yılda ne kadar büyük hizmetler yapıldıysa bunlara yenileri eklenir" dedi. Gül "Farklı görüşlerin medeni bir şekilde yarışması demokrasinin şartıdır" ifadelerini kullandı.

Ankaralıların yoğun ilgisi konuk başbakanı coşturdu
Açılışın konuğu olan İspanya Başbakanı Mariano Rajoy da bir konuşma yaparken, büyük sevgi gösterilerine de kayıtsız kalamadı. Elleri ile tribünlere öpücükler gönderen Rajoy, "Türkiye ile İspanya iki dost ülkedir ve bunu ilelebet sürdürecektir. Bir İspanyol firmasının böyle harika bir esere katkı yapmasından dolayı duyduğum onuru ifade etmek istiyorum. Deneyimimizi Türkiye ile paylaşmaya devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Tartışmalar bizi yavaşlatamayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN