CHP'den istifa eden Tartan, DSP'den aday oldu

CHP'den aday gösterilmemesinin ardından partiden istifa eden Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, aynı görev için DSP'den adaylığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 17.2.2014 16:26 Güncelleme Tarihi: 18.2.2014 10:05
Tartan, İzmir merkezli olarak internet üzerinden yayın yapan Ben TV'de katıldığı "Üç Gazeteci Bir Konuk" programında, siyasi hayatında iki yuvaya sahip olduğunu ifade ederek, bunlardan birinin Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, diğerinin de Türkiye'de sosyal demokrasiyi ilk defa iktidara getiren Bülent Ecevit'in DSP'si olduğunu belirtti.

DSP'den daha önce iki dönem milletvekili olarak İzmir'i temsil ettiğini hatırlatan Tartan, yeni dönemde DSP'den Konak Belediye Başkan adayı olduğunu bildirdi.

"CHP VE TÜRKİYE YENİDEN DİZAYN EDİLİYOR"

Tartan, DSP'den Konak Belediye Başkanlığına aday olma nedenlerine ilişkin bir soru üzerine, Türkiye ve CHP'nin yeniden dizayn edildiğini, rant ve mafyanın, geleceği karanlığa sürüklediğini ileri sürerek, DSP'den adaylığının bölünmeyi durdurarak insanları aklıselimde birleştireceğini savundu.

CHP içinde aklıselim olanların bu durumu algılayacağını ifade eden Tartan, şunları kaydetti:

"CHP'ye küs değilim. 1979'da partinin kurucuları arasındayım, gençlik kolları başkanıyım, 21 ilçenin kurucusuyum. Peki amaç neydi, solu birleştirmek ama şimdi bir yalan rüzgarı içinde farklı bir tablo meydana getiriliyor. Başka yere bakarken Atatürk elden gidiyor. Türkiye ve CHP yeniden dizayn ediliyor. Ben İzmirlinin hakkına sahip çıkıyorum. Cumhuriyetle yaşıt, Atatürk'ün kurduğu bir partiyi kullanmak isteyenlere ben pabuç bırakmam."

"EN AZ YÜZDE 65 OY ALACAĞIM"

Tartan, 30 Mart'ta yapılacak seçimlere arkasında yüzde 70 seçmen desteği ile gittiğini ve İzmir'de birleştirici güç olacağını savunarak, şunları söyledi:

"Aday oluyorum çünkü buradaki vatandaşın hakkını hukukunu savunmak zorundayım. Burada bölünme yok, birleşme var. Ben seçime girmediğim zaman, Konak bir kayıp içine girecek çünkü insanlar oy veremeyecek. İçimizdeki Atatürk sevgisi, cumhuriyet değerleriyle yola çıkıyoruz. Bölen, kaybeden olmamak gerekiyor. Biz kaybedenler değil, kazananlar kulübünde olalım. Halk karar vermiş, yüzde 65-70 gibi bir oran söz konusu. Ben olmazsam İzmir gerçekten bölünecek. Ben, İzmir'in kalbi Konak'ta, Atatürk düşmanlarına karşı bir güvence olarak çıktım. En az yüzde 65 civarı bir oy alacağımı düşünüyorum. Şimdiden kim ne kadar arsa alacak, kim nereyi kapatacak bunların hesabı yapılıyor. Ben yurttaşlarımı uyarmak zorundayım, bu benim görevim. Siyasetçiler seçimi, devlet adamları geleceği düşünür, ben geleceği düşünüyorum. Bölmüyorum, birleştiriyorum. Hep cumhuriyet, hep hizmet, hep Atatürk."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'den istifa eden Tartan, DSP'den aday oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN