İşte patlamanın nedeni

Giriş Tarihi: 17.2.2014 16:57 Güncelleme Tarihi: 17.2.2014 20:28

Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, patlamanın doğalgaz sıkışmasından meydana geldiğini söyledi.

Taksim Kazancı Yokuşu'nda patlamanın yaşandığı yere gelen Ahmet Misbah Demircan, incelemelerde bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demircan, "Kazancı yokuşunda bir binanın giriş katında bir heykel atölyesi var. O heykel atölyesinde tahminimizce bir doğalgaz sıkışması oluşuyor ve patlama burada gerçekleşiyor. Yoldan geçen vatandaşlar ve çevredekiler toplam 5 kişi yaralanıyor. Bir ağır yaralı. Bir terör organizasyonu yok. Durum bundan ibaret" dedi.

ALTINOK: 'DOĞALGAZ SIKIŞMASINDAN KAYNAKLANAN BİR PATLAMA'

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Taksim'deki patlamaya gaz sıkışmasının neden olduğunu belirterek, '4 yaralımız var. Birisinin durumu daha ağır, diğerlerinin hayati tehlikesi yok' dedi.

Emniyet Müdürü Altınok, patlama sonrası Taksim'e gelerek incelemelerde bulundu. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'dan bilgi alan Altınok, gazetecilere yaptığı açıklamada, 'Allah'a şükrediyoruz can kaybımız yok. Doğalgaz sıkışmasından kaynaklanan bir patlama. 4 yaralımız var. Birisinin durumu daha ağır, diğerlerinin hayati tehlikesi yok. Maddi hasar biraz fazla gözüküyor ama gaz sıkışmasının çok yoğun olması ve sokağın dar olmasından kaynaklanan bir durum. Yakın bir sürede toparlanır diye düşünüyorum' dedi.

"CAN KAYBI YOK"

Emniyet Müdürü Selami Altıonok: "Can kaybı yok. Biri ağır dört kişi yaralandı" dedi.

VALİDEN İLK AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beyoğlu Kazancı Yokuşu'nda bir binanın giriş katında patlama meydana geldiğini belirterek, "İlk belirlemeler doğalgaz veya tüpgazdan kaynaklandığı yönünde" dedi.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN!

Vali Mutlu, Kazancı Yokuşu'nda bir binada meydana gelen patlamaya ilişkin twitter hesabından açıklama yaptı.

Mutlu, twitter mesajında, "Beyoğlu Kazancı Yokuşu'nda bir binanın giriş katında patlama meydana geldi. İlk belirlemeler doğalgaz veya tüpgazdan kaynaklandığı yönünde" ifadesini kullandı.

TOPBAŞ: OTELLERDE AĞIRLAYABİLİRİZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, patlamanın ardından, olay yerinde incelemelerde bulundu.

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Topbaş, patlamanın ilk belirlemelere göre bir sanat atölyesinde gaz sıkışmasından meydana geldiğini ve İGDAŞ'ın verdiği bilgilere göre binada fazla doğalgaz kullanılmadığını söyledi.

Topbaş, tespitlerin ardından Beyoğlu Belediye Başkanlığı'nın binaların doğramalarını taktırma işlemine gireceğini belirtti. Bölgede yaşayan vatandaşları gece otellerde ağırlayabileceklerini dile getiren Topbaş, "Büyük bir kaza. Çok şükür bir ölümle sonuçlanan durum yok" ifadesini kullandı.

Topbaş, maddi kayıpların karşılanması üzerine bir soruya ilişkin, "Devletin gücü onları himaye etme konusunda yeterli. Hem yerel yönetimler olarak biz olalım hem mülki idarelerimiz, ilgili kurumlarımız zaten bunları himaye ederiz" dedi.

"Hala patlama ihtimali olup olmadığına"
ilişkin bir soru üzerine de Topbaş, öyle bir durum görünmediğini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu'ndaki patlayamaya ilişkin, 'Bir gaz sıkışması var. Bunun tüpgaz mı doğalgaz mı olduğunu daha sonra söyleyeceğiz' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Kazancı Yokuşu'nda patlama yaşanan binada incelemelerde bulundu. Topbaş incelemelerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Patlamanın meydana geldiği binada doğalgaz kullanımının fazla olmadığını, sızıntılı bir mutfak tüpünün bulunduğunu belirten Topbaş, "Teknik rapor çıkmadan net bir şey söylemek yanlış olur. Bir gaz sıkışması var. Bunun tüpgaz mı doğalgaz mı olduğunu daha sonra söyleyeceğiz ama ilk verilere göre çok fazla doğalgaz kullanılan bir yapı olmadığı tespitleri var. Ama bunu daha ileride söylemek doğrudur. Şimdi biraz erken olur" dedi.

YARALILARA ZİYARET

Topbaş, incelemelerinin ardından patlamada yaralananları Şişli Etfal Hastanesi'nde ziyaret etti. Yaralı 3 kişinin tedavisinin sürdüğünü açıklayan Topbaş, 3 kişinin de ayakta tedavilerinin ardından taburcu edildiğini söyledi...

Topbaş, patlamada çok sayıda binanın hasar gördüğüne dikkat çekerek, "Beyoğlu Belediye Başkanımız ve Beyoğlu Kaymakamımız ile görüştük. Burada yaşayan insanların bu akşamki yaşam ihtiyacı için otellerde misafir edilmeleri sağlanacak. Beyoğlu Belediye Başkanlığımız buradaki binaların doğramalarını ve camlarını taktıracak" dedi.

YARALANANLARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Taksim Kazancı Yokuşu'nda bir sanat atölyesinde saat 16.00 sıralarında patlama meydana geldi. Olayda yaralananlar Özel Alman Hastanesi ile Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olaydan küçük sıyrıklarla kurtulan Şahnur Aydın, Abdullah Özkul ve Volkan Koçak Özel Alman Hastanesi'nde tedavisinin ardından taburcu oldu. Sanat atölyesinin sahipleri Caner Karataş ve Emel Karataş, Fatma Koç, Sıdıka Bingül Çoban ve Mehmet Ali Sevar ise Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların tedavisi sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte patlamanın nedeni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN