Başbakan seçim beyannamesini açıkladı

Giriş Tarihi: 19.2.2014 13:02 Güncelleme Tarihi: 19.2.2014 14:55

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin seçim kampanyasını başlattı.

Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Büyük sürprizi nedeniyle Uğur Işılak kardeşime teşekkür ediyorum.

Yeni Türkiye için yeni bir dönem başlatıyoruz. Rabbim, bu kutlu yolculukta bizleri korusun, utandırmasın.

İstanbul'un 50 yıllık su sorununu çözen biz olduk. Haliç'i temizleyen biz olduk. Geçen gün CHP'nin İstanbul adayı bizim temizlediğimiz Haliç'te balık tutuyordu. Biz geldiğimizde Haliç'de karalar vardı.

İstanbul'u raylı sistemle tanıştıran biz olduk. Kültürel, katılımcı belediyeciliği başlatan biz olduk. Biizm başarısız olacağımızı zannettiler. İstanbul'un sorunlarının çözülmesinden rahatsız oldular. CHP'nin genel müdürü, bilmiyorsab sor. O İSKİ yolsuzluğunun önüne biz geçtik. Yolsuzlukların içinde olan İSKi, Orman Bakanımız Veysel Eroğlu geldikten sonra başka bir hal aldı. Bizim şiir okuduğumuz için mahkum ettiklerinizi sanmayın. Milletle kolkola yürüdüğümüz için mahlum ettiler.

Bugün karşımızda olanlar "Muhtar bile olamaz" diye başlık attılar. 1994'de İstanbul'da başlayan hizmet yolculuğumuz, şimdi Türkiye'yi kucaklayarak devam ediyor.

AK Parti siyaseti eser siyasetidir, hizmet siyasetidir.

Geldiğimizde 26 havaalanı vardı, şimdi 52 havaalanı var. 11 senede 17 bin kilometre yol yaptık. Hastanesi olmayan ilimiz kalmadı.

Yolsuzlukların olduğu ülkede bunlar yapılabilir miydi?


"CHP'NİN ERGENEKON'DAN BAHSETTİĞİ DUYAN VAR MI?"

CHP, 90 yaşında olan bir partiyim, diyor. Soruyorum. 1938'te Gazi Mustafa Kemal'in vefatından sonra ne yaptınız? Soruyorum nerede dikili bir ağacınız var?

17 Aralık darbe girişimini de CHP ıskalamadı. Darbecilerinin ideolojilerinin hiç önemi, sorgusuz sualsiz destek verir.

Cesaretiniz varsa ortalığa dökülen diğer ses kayıtlarını da yayınlayın. Elindeki medyasıyla milli iradeye saldıran kirli grubun da üzerini dinlesin. Benim ofisimi dinleyen böceği ABD üzerine atma hesaplarını dinlesinler. Azerbaycan üzerinde yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP'nin içerisindeki kirli pazarlıkları dinlesinler. CHP, paralel örgütün şantajlarıyla esaret altına alınmıştır.

CHP'nin 2 aydır Ergenekon'dan bahsettiğini duyan var mı?

CHP Genel Müdürü, nerede bu paralel örgüt, gidip üye olacağım derse şaşırmayın.

Marjinal sol gruplar, ülkücü adayın reklamını yapıyor. Kasetle gelirsen kasetlerin esiri olursun. MHP Genel Başkanı'nın da CHP'den farkı yok.

Ey Bahçeli, Gezicileri savunmak sana mı düştü? Başörtülü kızımız karşısında Gezi vandallarını savunmak sana mı düştü? Duvarlara "Zulüm 1453'te başladı" yazanları savunmak sana mı kaldı?

Sizi CHP ile aynı çizgiye getiren ne? Sizi ulusalcılarla, paralel örgütle, marjinal yapılanmalarla bir araya getiren ne?


"SİZİN KARŞINIZDA TÜRKİYE CUMHURİYET DEVLETİ VAR"

Ankara'da Türk bayrağını yakanları savunmak sana mı düştü? Size yapılan şantajı açık açık dile getirin. Mersin'de bütün siyasi partilere yapılan dinlemeleri açıkladık, muhalefet partileri neden buna sessiz kalıyor?

Gündelik konuşmalarımız, alçakça kaydedilmiş, hergün servis ediliyor. Suç olduğunu bile bile Meclis'te yayınlıyoruz. Ses kayıtlarıyla gelmedik.

Hodri meydan, elinizde ne varsa dökün ortaya. istediğiniz ses kaydını yayınlayın, keser döner sap döner, gün döner hesap döner.

Kabataş'ta linç edilen başörtülü kızımızı yeniden linç etmenin de bedelini ödeyecekler.

Sizin karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Bu ülke tankla, tüfekle, topla alınamadı ki, ses kayıtlarıyla verilecek.

Ziraat Bankası, Bosna'da faizsiz kredi veriyor, paralel yapı bundan rahatsız oluyor, birinci sayfadan bunu yayınlıyor. Yeminli Türkiye düşmanları bunların yaptıklarını yapmaz, yapamaz.

Ses kayıtlarının gündemi esir almasına izin vermeyeceğiz. Bu operasyonlarının bizim gündemimizi esir almasına izin vermeyeceğiz.

Vakti geldiğinde bütün iddiaların cevabı ortaya çıkacak. Her mesele aydınlanacak.

Bizim gündemimizde Türkiye'nin sorunları var. Ekonimiyi daha da büyüteceğiz. Dış politikada daha aktif olacağız. Biz işimize bakacağız. Türkiye sevdasıyla yollara düşeceğiz.

AK Parti yerel yönetimlerden elde ettiği tecrübeyi genele yaymış, genelden başlayarak Türkiye'yi kucaklamış bir partidir.

81 vilayetimizin 81'i de dünyada tanınan bilinen şehirlerimiz olsun istiyoruz.

AK PARTİ'NİN SEÇİM İLKELERİ

Seçim beyannamemiz 5 kısımdan oluşuyor.

Birincisi, katılımcı belediyecilik.

İkinci adım, kültürel belediyecilik olacaktır.

Üçüncüsü, sosyal belediyecilik diyoruz.

Dördüncüsü, çevre dostu belediyecilik.

Beşincisi, hizmet belediyeciliği.

81 vilayet için yaptığımız yatırımların bedeli 676 milyar 700 milyon lira. Tüm yatırımlar CHP, MHP'yi çıldırıyor bunları nasıl yapıyor diye..

Milli iradeye yönelik saldırılar seçim sürecinde daha da artacaktır. Biz bu süreci istiklal mücadelesi olarak adlandırıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan seçim beyannamesini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN