Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"CHP'nin ipleri Haşhaşiler'de"

Giriş Tarihi: 20.2.2014

"Bu ülke tankla, topla, alınamadı ki ses kayıtlarıyla alınabilsin" diyen Erdoğan, CHP için de "İpleri bu Haşhaşiler örgütünün eline geçti" ifadesini kullandı

Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı'nda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan Türkiye'nin dizayn edilmesinin karşısında asla boyun eğmeyeceklerini söyledi. Erdoğan şu mesajları verdi:
SARIGÜL'E HALİÇ GÖNDERMESİ: CHP'nin İstanbul'daki belediye başkan adayı bizim temizlediğimiz Haliç'te geçen gün baktım balık avlıyor. Biz göreve geldiğimizde İSKİ yolsuzluğuyla maruf bir CHP vardı. Haliç'te balık yoktu ama Haliç'i temizledik, şimdi balık da var yüzüyorlar.
DARBE GİRİŞİMİ VARSA CHP ORADA: 17 Aralık darbe girişimini de CHP ıskalamadı. Orada da hemen kendisine rol kaptı. Darbe girişimini kimin yaptığının hiç önemi yok. Darbecilerin ideolojisinin, fikrinin, zihniyetinin hiç önemi yok. Eğer bir darbe girişimi varsa CHP oradadır. Sorgusuz ve sualsiz destek verir.
CHP HAŞHAŞİLERİN ELİNE GEÇTİ: İşte dün bazı ses kayıtları ortalığa döküldü. Buyursun CHP, MHP bunları da dinlesin. Elindeki medyasıyla hükümete, milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun, kirli işlerinin üzerine gitsinler. Benim ofisimi dinlemek için konulmuş böceği ABD'nin üzerine atma pazarlıklarını dinlesinler. Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde yapılan operasyonları, pazarlıkları, kurulan kumpasları dinlesinler. Ama bunları dinleyemezler, dinletemezler. CHP'nin ipleri, hiç kimse kusura bakmasın, işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir.
BAHÇELİ, VANDALLARI SAVUNMAK SANA MI KALDI?: MHP Genel Başkanı 'Kabataş olayından dolayı Başbakan özür dilesin' diyor. Ey Bahçeli, Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Başörtüsü ile yanında 6 aylık çocuğuyla linç girişimine uğrayan başörtülü kızımızın karşısında Gezi vandallarını savunmak sana mı kaldı?
SIRADAN KONUŞMALARIMIZ SERVİS EDİLİYOR: Ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı dinlenmiş. Ülkenin Başbakanının sıradan konuşmaları servis ediliyor ama biz korkmadık, korkmuyoruz. Ses kayıtları ile gelmedik biz.
BEDELİNİ ÖDEYECEKLER: O namus timsali geçinen gazetelere, gazetecilere de sesleniyorum. İstediğiniz ses kaydını yayınlayın, istediğiniz ses kaydının üzerinde tepinin. Devran döner, keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner. 28 Şubat'ta bunlar yaptıklarının altında kaldılar. Bugün yaptıklarının da altında kalacaklar.
KAPATMA TAVSİYESİ AHLAKTAN YOKSUN: Özellikle medyanın var gücüyle bugüne kadar hiç olmayan bir ahlaksızlık ve edepsizlikle milli iradeye, demokrasiye, değerlerimize saldırdığı bir dönemden geçiyoruz. Öyle ki 318 milletvekili olan AK Parti'nin kapatılmasını bir yerlere tavsiye edecek kadar ahlaki değerlerden yoksun olanların, köşelerde yazı yazdığı bir dönemden geçiyoruz.
PEYGAMBER'İ EMELLERİNE ALET EDİYORLAR: İşte dün izlediniz herhalde, bakıyoruz bazı dizilerin bile nereden yönlendirildiğini ve kimlerin kimlerle diyalog halinde olduğunu, kimin eli kimin cebinde, bunların anlatıldığı ve bunların talimatlarının verildiği ses kayıtlarını dinlediniz. Haşa, Hazreti Peygamber'i dahi kendi kirli emellerine alet edecek kadar izanını yitirmiş bir anlayış var.

SEÇİM ŞARKISIYLA GÖZLERİ DOLDU
AK Parti, 30 Mart'taki yerel seçimler için 9 şarkı hazırlattı. Özel bir şirkete yaptırılan şarkılarından "İnandık Hakk'a"yı Uğur Işılak, "Daima Aşk Daima Millet"i Savaş Barkçın, "El Ele Yürüyeceğiz", "Haydi Uşaklar Horana", "Haydi Şimdi Bir Daha", "Gardaşı Ol Canımın" ve "Haydi Ege Haydi Akdeniz"i Hayri Uzun, "Hedef 2023" ile "Millet Bizim Sevdımız"ı Serkan Çağrı okudu. "El Ele Yürüyeceğiz" Hayri Uzun tarafından Kürtçe seslendirilirken, "Haydi Şimdi Bir Daha" şarkısında rap müziği kullanıldı. Seçim şarkıları Erdoğan'ın konuşması öncesinde salona dinletildi. Bu sırada duygulanan Başbakan Erdoğan'ın gözlerinin dolduğu görüldü.

OBAMA'YLA GÖRÜŞTÜ
ABD Başkanı Barack Obama ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüştü. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Obama'nın Türkiye ile güçlü ve karşılıklı saygıya dayanan ikili ilişkilere verdiği önemi teyit ettiği, ayrıca Türkiye'nin pozitif angajman yoluyla dünyada liderlik gösterebileceğine yönelik düşüncelerini dile getirdiği kaydedildi. Görüşmede iki liderin Suriye'deki çatışmaların siyasi çözüme ulaşması amacıyla çabaların devam ettirilmesine yönelik ortak çıkarlar noktasında mutabık kaldıkları ifade edildi. İki liderin, enerji konularında ortak zemini bulmaları için Bağdat ve Erbil'in teşvik edilmesini konuştukları ve Obama'nın, Kıbrıs meselesinde, çözüm müzakerelerinin başlamasındaki yapıcı rolü nedeniyle Erdoğan'a teşekkür ettiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"CHP'nin ipleri Haşhaşiler'de"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN