Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜRGEV: Yapılanlar ahlaksızca iftiradır

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde olduğu TÜRGEV rüşvet iddialarına cevap verdi: Yapılanlar en hafif ifadesiyle alçaklıktır

Giriş Tarihi: 22.2.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın (TÜRGEV) 'rüşvet' iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada "yapılanlar en hafif ifade ile alçaklıktır" denildi.

İFTİRALAR YARGIYA TAŞINACAK
Vakıf, hayırseverlere 'rüşvetçi' yaftası yapıştırmaya çalışmanın, vakıf kültürüyle, milletin yardımlaşma ve paylaşma duygularına açık bir saldırı olduğu belirtilirken, "Haberin bir yerine 'iddia ediliyor' ibaresi ekleyerek, habercilik yaptığı iddiasında olan, iftirayı kendine düstur edinmiş malum gazeteye karşı vakfımız, konunun adli makamlar nezdinde takipçisi olacaktır" ifadelerine yer verildi. Belli çevrelerde ve medyada yürütülen linç kampanyasının, vakfın ve tüm vakıf mensuplarının çalışma azmini daha da artırdığı, gayretlerini çoğalttığı kaydedilen açıklamada, bu çevreler tarafından yürütülen linç kampanyasının, vakfın ne kadar doğru ve isabetli bir yolda olduğunu, ne kadar iyi ve yararlı işler yaptığını açık ve net olarak gösterdiği vurgulandı. Açıklamada bağışçıların ve yönetim kurulunun hedef gösterilmesinin, milli iradeye ve demokrasiye yönelik bir darbe girişiminin, vakfın üzerinden yapılmak istenmesinin son derece ibret verici olduğu vurgulandı. Vakfın, tüm saldırılara, tüm linç girişimlerine, "ahlaksızca iftira" ve ithamlara rağmen, gençlere ve onların eğitimlerine destek olmaya, öğrencilerin barınma ve burs hizmetini sağlamaya devam edeceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRGEV: Yapılanlar ahlaksızca iftiradır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN