Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birilerinin özerklik açıklaması yapması, bizi bağlamıyor

Giriş Tarihi: 23.2.2014 21:58 Güncelleme Tarihi: 23.2.2014 22:12
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, "Biz riski seven bir hükümetiz. Birilerinin özerklik açıklaması yapması, bizi bağlamıyor. Biz ne yaptığımızı gayet iyi biliyoruz." dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonunda MİT yasası üzerinde görüşmeler devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, bazı cümlelerden yola çıkılarak çok dramik şeylerin oluşturulduğunu ifade etti. Atalay, herhangi bir kurumun değil, MİT'in yasasının görüşüldüğünü hatırlatan Atalay, bir çadır devletine kanun çıkmadığını kaydetti. Atalay, "İstisnai olarak bir şey olabilir ama normal devlette olması gereken şeyleri düşünmek gerekir." diye konuştu.

BDP'den gelen özerklik açıklamalarıyla ilgili ise Atalay, "Biz riski seven bir hükümetiz. Birilerinin özerklik açıklaması yapması, bizi bağlamıyor. Biz ne yaptığımızı gayet iyi biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecini başlatanın kendilerine ait olduğunu anlatan Atalay, devletin tüm kurumlarının bu sürecin içinde olduğunu vurguladı. Sorumluluğun MİT Müsteşarına ait değil, Başbakana ait olduğunu savunan Atalay, MİT Müsteşarının savcı tarafından ifade çağrılmasının kabul edilemeyeceğini kaydetti.

MİT'e giren her personel için 6 ay deneme süreci olduğunu dile getiren Atalay, bazılarının hemen kendilerinin ayrılmak istediklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birilerinin özerklik açıklaması yapması, bizi bağlamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN