Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düzenleme tatmin edici

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Gül, internetle ilgili düzenlemeyle "sınırsız bilgi alınmasının" önüne geçildiğini söyledi. Gül "Değişikliklerden tamamıyla tatmin oldum" dedi

Giriş Tarihi: 24.2.2014
Kamuoyunda "İnternet Yasası" olarak bilinen 5651 sayılı yasayla ilgili düzenlemeler konusunda basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yapılan eleştirileri yanıtladı. Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde gerçekleşen sohbette, internet yasasıyla ilgili eleştirileri takip ettiğini söyleyen Gül, yasaklarla sorunların çözülemeyeceğini belirtirken, diğer taraftan da haksız eleştirilerle, icraatların gölgelenmemesi gerektiğini söyledi. Gül, düzenlemeyle ilgili değişikliklerin yarın geçeceğini ifade ederek şöyle konuştu:

'ELEŞTİRİLER HAKSIZ'
"Daha önceki düzenlemede 'İtirazı olan mahkemeye gitsin' deniyordu. Şimdi bu durum ortadan kalkıyor. Değişikliklerden tamamıyla tatmin oldum. Trafik bilgilerinin takibi konusunda mahkeme kararı getirilmiş oldu. Mahkeme kararıyla bile sınırsız bilgi alınamayacak." New York Times'da internet düzenlemesine ilişkin eleştiriyle ilgili düşüncelerini de açıklayan Cumhurbaşkanı Gül, "Negatif bir algı süreci var. Gazetenin yöneticileri ile defalarca bir araya geldim. Kötü niyetli olmasa da haksızlık olduğunu düşünüyorum" dedi.

'İSTİKRAR KAZANDIRDI'
Gül, insanların istikrar sayesinde kazandıklarının da, yapılan icraatın da gölgelenmemesi gerektiğini belirtti. Kadınlarla ilgili, uzun tutukluluk süreleriyle ilgili düzenlemeyi örnek gösteren Gül, 15 yıl önce bugün çıkan bazı yasaların 'demokratik devrim' sayılabileceğini söyledi. MİT yasasıyla ilgili, "Komisyonda tartışılıyor. Çıksın bakalım" diyen Gül, HSYK değişikliğiyle ilgili de "Yaptığımız tespitleri Adalet Bakanı ile doğrudan paylaştık" şeklinde konuştu.

'ELEŞTİRİLERİM İLKESEL'
Torba yasa değil bağımsız olarak gelseydi nasıl davranacağı sorulduğunda, konjonktürel kararlar vermediğinin altını çizen Gül, daha önce CHP ve MHP'ye yönelik siyasi komploların olduğu dönemde yaptığı konuşmaları hatırlattı: "Eleştirileri konjonktürel yapmamak lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzenleme tatmin edici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN