Binlerce ismi dinlediler

Giriş Tarihi: 25.2.2014 21:51
Dün yayın hayatına başlayan ve ingilizce basılan Daily Sabah Gazetesi bugünkü sayısında paralel dinlemeleri manşetine taşıdı.

Aralarında gazeteci, yazar ve politikacıların da olduğu üç bin kişinin telefon görüşmelerinin Gülenciler tarafından kanuna aykırı bir şekilde dinlendiğini Daily Sabah tüm dünyaya böyle duyurdu;

Yeni Şafak ve Star gazetelerinin ulaştığı belgeler, aralarında Daily Sabah gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Karagöz ve Ankara muhabiri Ali Ünal'ın da bulunduğu üç binin üzerinde ismin üç yıl boyunca dinlendiğini ortaya koydu. Medya kuruluşları dinleme skandalının arkadasında Gülencilerin olduğunu iddia ediyor.

Star gazetesi tarafından yüzyılın dinleme olayı olarak adlandırılan skandal operasyon aynı odaklar tarafından uydurulan Selam Terör Örgütü'nün dinlenmesi bahanesiyle gerçekleştirilmiş. Savcı Adem Özcan ve Savcı Adnan Çimen'in hayali bir terör örgütünü takip etmek bahanesiyle dinlemeler için düğmeye bastığı iddia ediliyor. Gülenciler tarafından hedef olarak seçilen isimlerin iletişim kurduğu herkesin dinlemelere takıldığı, toplam sayının üç yüz bine kadar ulaştığı iddia ediliyor. Listede medyadan, politikadan, iş dünyasından, cemaat, vakıf ve STK'lardan önde gelen isimler yer alıyor.

DAILY SABAH DİNLEMELERİ BÖYLE DUYURDU;BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Binlerce ismi dinlediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN