İsrail'den paralel örgüte 14 dinleme cihazı!

Türkiye'de casusluk faaliyetlerinde bulunan Paralel Örgüt'ün, 2008'den itibaren, İsrail'den aldığı çok sayıda dinleme cihazını Mısır ve Suriye üzerinden Türkiye'ye kaçak yollarla soktuğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda çıkan tapelerdeki "güneydeki sevdiğimiz ülke" sözünün de nereden çıktığı bir nebze aydınlanmış oldu..

Giriş Tarihi: 26.2.2014 17:31
Binlerce kişiyi illegal şekilde dinleyen Paralel Örgüt'ün yöntemleri, Kerkük'e santral kurmakla da bitmedi. Irak'ta gümrüklerin denetimsiz olmasını fırsat bilen paralel yapının, 2008 yılında Suriye'yi Irak'ın kuzeyindeki Musul kentine bağlayan Rabia kapısından bir adet yüksek teknoloji ürünü ortam dinleme sistemi geçirdiği öğrenildi. İsrail'den satın alınan ancak Irak'a İsrail'den geçişi imkansız olan sistemin önce Mısır'a gönderildiği, Mısır'da gümrüklenen cihazın Suriye üzerinden Irak'a gönderildiği ifade edildi.

HER BİRİ 55 BİN EURO

Örgütün İsrail'den satın aldığı sistemler bununla da sınırlı değil. Şebekenin, aynı İsrailli firmadan tanesi 55 bin euroya 'Lazer Verici', 'Lazer Alıcı' ve 'Amplifikatör Ünitesi' ve 'Audio-Recorder' sisteminden oluşan ve çantada kolayca taşınabilen 14 adet ortam dinleme cihazı da satın aldığı belirlendi. Paralel kulakların, bu cihazları Mısır'a getirdikleri, ardından cihazların izini burada 'kaybettirdikleri' ifade ediliyor. Güvenlik kaynakları, ortam dinleme sisteminin çantada taşınabiliyor olmasından dolayı Türkiye'ye kaçak getirilmiş olma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'den paralel örgüte 14 dinleme cihazı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN