Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siirt ve Bitlis'te cephanelik bulundu

Giriş Tarihi: 26.2.2014 12:43

Siirt ve Bitlis'te alınan istihbaratlar üzerine yapılan operasyonlarda silah, cephanelik ve yedi adet mayın bulundu.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre dün Jandarma Genel Komutanlığı Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca alınan bir duyum üzerine, Bitlis/Tatvan - Güreşçi Köyü mülki sınırları içerisinde yapılan arazi aramasında, çalılıklar arasında, poşet içerisinde brandaya sarılı vaziyette bir Kaleşnikof Piyade Tüfeği ve bir adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü ele geçirildi. Tatvan Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla silah ve şarjör muhafaza altına alındı.

Siirt İl Jandarma Komutanlığınca alınan bir duyum üzerine ise Siirt/Kurtalan-Konakpınar Köyü mülki sınırları içerisinde yapılan arazi aramasında, kayalık arazide, üzeri taşlarla örtülü bir sığınak içerisinde; bir Kaleşnikof Piyade Tüfeği, üç adet Kaleşnikof Piyade Tüfeği şarjörü,

14 Kaleşnikof Piyade Tüfeği fişeği, bir 5,56 mm çapında Piyade Tüfeği fişeği, iki dinamit lokumu, bir elektrikli fünye, 2,5 metre kablo ile bir miktar yaşam malzemesi ele geçirildi. Kurtalan Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla silah, mühimmat ve bir miktar malzeme muhafaza altına alınırken geri kalan yaşam malzemesi olay yerinde imha edildi.

Jandarma Genel Komutanlığı Siirt İl Jandarma Komutanlığınca alınan bir başka duyum üzerine, Siirt/Eruh-Ormanardı Köyü mülki sınırları içerisinde, yapılan arazi aramasında, kayalık bölgede, naylon poşete sarılı olarak gizlenmiş vaziyette 7 adet anti personel mayın bulundu. Eruh Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla, anti personel mayınları imha edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siirt ve Bitlis'te cephanelik bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN